MANİSA BELEDİYESİ Resmi İnternet Sitesine hoşgeldiniz

Nurlupınar’da İftar Sofrası Konuğuyduk

MANİSA Belediyesi ile hayırsever Ümit Tekeli tarafından Nurlupınar Mahallesi Kırtık İtfaiye yanında kurulan iftar sofrasına Belediye Başkanı Cengiz Ergün konuk oldu. Vatandaşlarla birlikte oruç açan Başkan Ergün, Öznur Ay isimli minik bir kızın okul ihtiyaçlarını karşılama sözü verdi.

Nurlupınar Mahallesi’ndeki Kırtık İtfaiye Grubu yanında Manisa Belediyesi ile hayırsever Ümit Tekeli işbirliğiyle kurulan iftar sofrasında Belediye Başkanı Cengiz Ergün, vatandaşlarla birlikte oruç açtı. İftar sofrasına Başkan Ergün’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı. İftar sofrasına geldiği andan itibaren çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Ergün, iftar sofrasında oruç açan vatandaşlarla tek tek ilgilendi, tokalaştı. İftar topunun patlamasıyla birlikte vatandaşlarla birlikte oruç açıldı, dualar okundu. İftar yemeğinin ardından iftar sofrasında bulunan çocuklara top dağıtıldı.

Minik Öznur’un Okul Masrafları Başkan’dan

İftar sofrasında Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanına gelen 7 yaşındaki Öznur Ay, Başkan Ergün ile fotoğraf çektirmek istedi. Minik Öznur’a seven ve onunla sohbet eden Başkan Ergün, Öznur’un bu yıl okula başlayacağını öğrenince ihtiyacı olup olmadığını sordu. Başkan’dan okul çantası, önlük ve defter talebinde bulunan Öznur’un bu isteklerini geri çevirmeyen Başkan Ergün, isteklerinin yanı sıra diğer ihtiyaçlarının da karşılanması için  gerekenin yapılması talimatını verdi. İftar sofralarına katılarak, hem vatandaşlarla birlikte oruç açtıklarını, hem de sorunlarını dinlediklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ergün; “ Ramazan birliğin beraberliğin, bir arada olmanın daha anlamlı olduğu kutsal günleri içeriyor. Bizde Ramazanda her mahallemizde birlik beraberlik içinde iftarımızı yaptık. Halkın sofrasına konuk olduk. Bu nedenle mutluyuz. Allah bir sonraki Ramazanı da bir arada geçirmek nasip etsin” dedi.

Oluşturma Tarihi : 24.08.2011
Okunma Sayısı : 1690