MANİSA BELEDİYESİ Resmi İnternet Sitesine hoşgeldiniz

Manisa Belediyesi’nin Köylere Desteği Sürüyor

Manisa Belediyesi ilçe ve beldelere verdiği destekleri köylerde de yaygınlaştırdı. Bu çerçevede daha önce camii aydınlatmaları tamamlanan köylere oturma bankı desteğinde bulunurken, köylüler Manisa Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

Büyükşehir yasasının ardından Manisa merkezde yürüttüğü çalışmaları ilçe, belde ve köylere de götürmeye başlayan Manisa Belediyesi, on köye oturma bankı desteğinde bulundu. Bu çerçevede Sarıçam, Hatıplar, Çaltepe, Aydınlar, Şatırlar, Sarısığırlı, Kepenekli, Çakmaklı, Taşdibi ve Adiloba köylerine oturma bankları teslim edildi. Köylere verilen desteklerle ilgili konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, köylerin ihtiyaçlarının bir bir tamamlanmaya başladığını söyledi. Daha önce köy camilerinin merkezde olduğu gibi LED ışıklarla aydınlatıldığını hatırlatan Başkan Ergün, “Bugüne kadar yetmişe yakın köy camimizin aydınlatmasını tamamladık. Yine köylerden gelen talepler üzerine köy meydanlarında ve camilerde eksikliği hissedilen oturma banklarını köylerimize teslim etmeye başladık. İlk etapta otuz adet oturma bankı köylerimize teslim edildi. Önümüzdeki günlerde bu sayıyı daha da arttıracağız. Yaptığımız hizmetler karşılığında köylerimizden olumlu tepkiler almaya başladık. Buda bizleri memnun ediyor” dedi.

“Bizleri Hatırlamalarından Memnun Olduk”

         Manisa Belediyesi’nin köylere verdiği destekler, köy muhtarları ile birlikte köylerde yaşayan vatandaşları da mutlu etti. Adiloba Köyü Muhtarı Osman Pala, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü’ye teşekkür ederek, “Köyümüze oturma bankları gönderilmesi tabi ki bizi sevindirdi. Ancak bizi asıl sevindiren konu burada var olduğumuz bizlere hissetmeleridir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bizi hatırlamaları bizi çok memnun etmiştir” diye konuştu. İl Genel Meclisi Mesut Kesici ise köylere yapılan desteklerin bölge halkını memnun ettiğini ve bunu bizzat kendilerine ilettiklerini belirterek, “Bu bölgede halk gelen desteklerden oldukça memnun. Bu memnuniyeti köylülerimiz bizlere bizzat iletiyor. İnşallah bu hizmetlerin artarak devam edeceğini umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sarıçamlılar Teşekkür Etti

Sarıçam Köyü Muhtarı Osman Kabaklıoğlu ise gelen banklar ve köylerine yapılan desteklerin devam etmesini temenni ederek, “Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e köylülerimiz adına teşekkür ediyoruz. Bazı eksikliklerimiz de var. Özellikle çöp konteyneri ve kilit taş noktasında ki eksikliklerin de kısa sürede tamamlanacağına inanıyoruz” diye konuştu. Diğer köylerde de gelen oturma bankları nedeniyle Manisa Belediyesi’ne teşekkür eden köylüler, hizmetlerin kendilerini mutlu ettiğini belirttiler. 

Oluşturma Tarihi : 17.07.2013
Okunma Sayısı : 1058