MANİSA BELEDİYESİ Resmi İnternet Sitesine hoşgeldiniz

Kuşlubahçe Mahallesi’ne İmar Müjdesi

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, haftalık mahalle gezileri kapsamında Kuşlubahçe Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinlerine imar müjdesi veren Başkan Ergün, “Drenaj çalışmaları tamamlanan Barbaros ve Kuşlubahçe Mahallesi’ni içine alan bu bölgede, çevre yoluna kadar imar plan çalışmaları yapılacak” dedi.

Haftalık mahalle gezileri kapsamında Kuşlubahçe Mahallesi’ni ziyaret eden Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mahalleliye imar planı müjdesi verdi. Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Başkan Laçalar ve Azmi Açıkdil, Park Bahçe İşleri Müdürü Serpil Çakır, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu, belediye meclis üyeleri ile birlikte Kuşlubahçe Mahallesi’ne giden Başkan Ergün, vatandaşların mahalleye ilişkin sorularını yanıtladı. İmar planı konusunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaklaşık 36 ay önce ihalelerini tamamlayarak, 57 mahallenin ve yakın çevredeki köylerin genel imar plan çalışmaları hazırlıklarına başladıklarını belirterek, “3 aylık sürede 200’ün üzerinde gerçekleştirilen drenaj çalışmalarını geçen hafta Cuma günü itibariyle bitirdik. Şimdi ikinci plan olarak mahalle mahalle planlar önümüze gelecek. Bu planları masaya yatıracağız. Yalnız bu çalışmalar bir sene sürecek. Barbaros Mahallesi ve Kuşlubahçe Mahallesi’ni içine alan bu bölgenin, çevre yoluna kadar bütün imar plan çalışmaları yapılacak. Bu bölgede Suphi Egemen’in bağışladığı mevcut 30 dönümlük alan 70–80 dönümlük alana çıkacak. Büyük lise kompleksi bu alana yapılacak.  Manisa’daki çoğu ortaöğretim okulu bu alana taşınacak. Yani bu bölge kampus haline gelecek, dolayısıyla bu tüm planlamalar yapılacak.”

Vardaroğlu Kıraathanesi’ni Açtı

Kuşlubahçe Mahallesi ziyaretinde ayrıca Bahadır Vardaroğlu’nun sahibi olduğu kahvehaneyi hizmete açan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Vardaroğlu’na hayırlı işler diledi. Başkan Ergün, “Sevgili kardeşimizin işyeri hayırlı olsun. Kendisine bol kazançlar dilerim” dedi. Bahadır Vardaroğlu da işyerinin açılışını gerçekleştirdiği için Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Oluşturma Tarihi : 06.01.2012
Okunma Sayısı : 3402