MANİSA BELEDİYESİ Resmi İnternet Sitesine hoşgeldiniz

Kazak Türkleri’nden Başkan’a Ziyaret

Salihli Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti.  472. Uluslar Arası Mesir Macunu Festivali’nde kurdukları geleneksel Kazak Çadırı’nın büyük beğeni topladığını belirten Başkan Ergün, bu yıl da Kazak Kültürü’ne ait etkinliklerin festivale ayrı bir zenginlik katacağını söyledi.

          Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı A. Settar Ak, başkan yardımcısı Levent Karakol ve yönetim kurulu üyesi Mecit Çalışkan’ı makamında ağırladı. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da yer aldı. Yeni yönetim kurulu olarak Başkan Ergün’e nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini belirten dernek başkanı Karakol, 472. Uluslar Arası Mesir Festivali’nde olduğu gibi bu yıl da festivale Kazak kültürü etkinlikleriyle katılacaklarını söyledi. Uygun görülen yere çadır kurabileceklerini belirten Ak, “Geçtiğimiz yıl Ulupark içerisinde kurduğumuz çadırla festivale katılmıştık. Kazak kültürümüze ait giyeceklerle, ikramlarla derneğimizi tanıtma imkanı bulmuştuk. Bu yıl da uygun görülen yere çadır kurmak isteriz. Eminiz bu yıl geçtiğimiz yıllardan daha coşkulu bir festival geçireceğiz.” dedi.

Kültürel Zenginliğimizi Paylaşacağız

        Belediye Başkanı Cengiz Ergün de ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür ederek, geçen yıl Ulupark’a kurulan Kazak Çadırı’nın büyük ilgi gördüğünü, bu yıl da kendilerini Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Çadır yerine yönelik girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Ergün, “Bu festivalde Ulupark alana stand açılacağından dolayı sizler için başka bir mekan arayışındayız. Manolya Meydanı’nın yanındaki boş alan uygun görülürse, sizler için seve seve tahsis edebiliriz. Biz de geçtiğimiz yıllara oranda daha katılımlı, daha coşkulu bir festival geçireceğimizi düşünüyoruz. Katkı sunan, kültürel zenginliklerini paylaşacak olan sizler gibi tüm derneklere şimdiden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Oluşturma Tarihi : 06.03.2013
Okunma Sayısı : 939