Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
Bugün Manisa için Ne Yapıyoruz?
İlçe
Mahalle
Konu
Tarih Aralığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Kanalizasyon ve Altyapı Bakım Onarım Çalışmaları
  Gölmarmara ilçemiz Atatürk Mahallesinde 11 Milyon 600 Bin TL’lik yatırım bedeliyle 9 mahalleyi kapsayan 500 metrelik yerinde döküm yağmursuyu menfez çalışmalarında sona gelindi.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığımız, il genelindeki sondajların debi ölçümlerini yaparak, depolara ulaşan su seviyelerini sürekli kontrol ediyor.
  Akhisar ilçemiz Yeniceköy Mahallesinde kanalizasyon hattı döşeme çalışması yapıyoruz.
  Salihli ilçemiz Keli Mahallesindeki dere yatağında yağışlı havalarda taşkın meydana gelmemesi amacıyla temizlik çalışması yaptık.
  Ahmetli ilçemiz Kargın Mahallesinde ihtiyaç olunan noktada yağmursuyu ızgara imalatı yaptık.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz oluşabilecek arızalara karşı 7/24 sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Oluşan arızalara gece gündüz demeden anında müdahale ediliyor.
  Ani ve şiddetli yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak adına Turgutlu ilçemize bağlı Kurudere mahallesinde dere ıslah çalışması ve kutu menfez çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler ilçemiz Hamzabeyli mahallesinde içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız devam ediyor.
  120 Milyon TL’lik dev yatırım bedeliyle Alaşehir ilçe merkezinde yapacak olduğumuz 17 kilometrelik Çelik İçme Suyu İsale Hattı projesinde hat döşeme çalışmaları başladı.
  Salihli Bahçecik Doğal Kaynak Suyunu daha sağlıklı ve yüksek verimde Salihli ilçe merkezine taşımak amacıyla döşenecek olan 92 Milyon TL yatırım bedelli 7 kilometrelik çelik isale hattında hat döşeme çalışmaları başladı.
  İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Şubat ve Mart ayı içerisinde yaklaşık 50 bin yakın öğrencimizi il genelindeki atıksu arıtma tesislerinde ağırladık.
  Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesinde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınların önüne geçebilmek adına 22 Milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz 1.300 metrelik 2x2 menfez imalat çalışmaları devam ediyor.
  Selendi ilçesindeki 150 Milyonluk altyapı ve üstyapı yatırımımızda son aşamalara gelindi.
  Gölmarmara ilçemiz Değnekler Mahallesinde altyapı çalışması yapıyoruz.
  Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz il genelindeki ana kanal ve yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye devam ediyor.
  Alaşehir ilçemize bağlı Bahadır Mahallesi ve 11 bağlısını ilgilendiren dev içme suyu şebeke ve isale hattı yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor.
  Akhisar ilçemiz Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Yunusemre ilçemize bağlı Güzelyurt Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  11 Milyon 600 Bin TL’lik yatırım bedeliyle Gölmarmara ilçemize bağlı Atatürk mahallesinde 9 mahalleyi kapsayan 500 metrelik yerinde döküm betonarme kısmi yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor.
  Başarılı bir şekilde işlettiğimiz 20 atıksu arıtma tesisimiz bugüne kadar 424 Milyon Metreküp atıksu arıtımı yaparak, daha temiz bir çevre oluşumuna katkıda bulundu.
  Akhisar ilçemiz Şeyhisa Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyoruz.
  İl genelinde işletmeleri denetleyerek atıksuların analizlerini yapmaya devam ediyoruz.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Salihli ilçemize bağlı Emirhacılı mahallesinde altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Üstyapı çalışmalarında son aşamalara gelindi.
  İl genelindeki içme suyu arıtma tesislerimizde donanımsal kontrol çalışmalarına devam ediyoruz.
  Alaşehir ilçemize bağlı Erenköy ve Gülpınar Mahallelerinde içme suyu terfi ve isale hattı çalışmaları yapıyoruz.
  29 Milyon TL yatırımla Saruhanlı merkezin içme suyu kapasitesini artırmak amacıyla başladığımız 5,5 kilometrelik yeni içme suyu isale hattı çalışmalarımızda son aşamaya gelindi.
  29,5 Milyon TL yatırım bedeliyle Kırkağaç’ın İlyaslar mahallesinde hayata geçirilecek olan atıksu arıtma tesisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
  Su kayıp kaçak arama ekibimiz, düzenli olarak saha kontrollerini gerçekleştirmeye devam ediyor.
  İhtiyaç olunan noktalarda ise yağmur suyu ızgara imalatlarını gerçekleştiriyoruz. İl genelinde muhtelif noktalarda foseptik çekimlerine devam ediyoruz.
  Geçtiğimiz Haziran ayında Akhisar ilçemizde yaşanan aşırı yağış kaynaklı taşkınlardan en çok etkilenen Hacıishak Mahallesinde sorunu kökten çözüme kavuşturmak adına yaklaşık 3.5 Milyon TL yatırım bedeli ile dökme menfez ve ıslah çalışması gerçekleştiriyoruz.
  Saruhanlı ilçemize bağlı Koldere mahallesinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçebilmek adına yaklaşık 4 Milyon TL yatırım bedeliyle 248 metrelik prefabrik kutu menfez ve betonarme menfez imalat işleri sürüyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesindeki bulvarda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan asfalt çalışması öncesinde idaremiz tarafından yapımına başlanan 9 Milyon TL yatırım bedelli 4 bin 300 metrelik yağmur suyu hattı çalışmaları devam ediyor.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesine 60 Milyon TL yatırım bedeliyle 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı döşüyoruz.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işi devam ediyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılacak.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında Gördes ilçemiz Güneşli mahallesinde üstyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  Gördes ilçemiz Evciler mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor.
  İlimiz genelinde içme suyu kaçak tespit çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Turgutlu ilçemize bağlı Çıkrıkçı mahallesinde üstyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz.
  Selendi ilçemize kazandırdığımız İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde sürdürdüğümüz imalat çalışmalarımız son aşamaya geldi.
  Demirci merkezin altyapısı için başladığımız proje kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme işimiz ile atıksu arıtma tesisi inşaatımız devam ediyor.
  İl genelinde içme suyu depolarının daha hijyenik olması amacıyla temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.
  154 Mahalle Projesi kapsamında 34 Milyon TL yatırım bedeli ile Salihli ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarına devam ediyor. Kilit parke taşı döşeme çalışmaları da devam ediyor.
  Selendi ilçesine bağlı Cinan mahallesinde zamanla deformasyona uğrayan içme suyu terfi hattında 2.7 kilometrelik yenileme çalışması devam ediyor.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde başlattığımız 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işinde sona geldik.
  ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Salihli ilçemize bağlı Çelikli, Karaağaç ve Emirhacılı Mahallelerinde hayata geçirdiğimiz altyapı ve üstyapı yatırımları tüm hızıyla sürerken, Yağmurlar Mahallesinde ise yakın zamanda çalışmalar tamamlandı. İdaremizin 4 mahalleye toplamda yaptığı yatırımın bedeli ise 95 Milyon TL.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacak 60 Milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat işlerinde son aşamaya gelindi.
  • MASKİ Genel Müdürlüğü
 • 29.03.2024
  DİĞER - Kırsal Kalkınma Hizmetleri
  Yunusemre İlçesi Bağyolu Mahallesinde yeni HİS göleti yapım çalışmaları devam ediyor.
  Tarımsal sulama havuz ve depo yapımı ihalesi kapsamında Demirci İlçesi Durhasan mahallesinde yapılacak olan 100 tonluk havuz için yer teslimi yapılmıştır.
  Gölmarmara arıcılık merkezinde temel arıcılık kursu devam etmektedir
  Gölmarmara arıcılık merkezinde ana arı üretimi için erkek arı üretim faaliyeti başlatılmıştır
  Turgutlu ayvacık mahallesi taral doldurma tesisi yapımı için 10 tonluk depo nakli yapılmıştır
  Akhisar Erdelli mahallesi taral doldurma tesisi yapımı için 20 tonluk depo ve konstrüksiyon nakli yapılmıştır
  Kırkağaç Sakarlı mahallesi taral doldurma tesisi yapımı için 10 tonluk depo ve konstrüksiyon nakli yapılmıştır
  Demirci Talas ve Kargınışıklar mahalleri depoları gönderilmiş olan taral doldurma tesisi yapımı için 10 tonluk konstrüksiyonların nakli yapılmıştır.
  • Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Çevre temizliği
  Manisa Merkez'de, Sekizeylül Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Müftü Alim Efendi Caddesi, Atatürk Bulvarı, Cemal Ergün Caddesi, Karaçay Rekreasyon Alanı, Cumhuriyet Meydanı, Sürmene Caddesi, Mimar Sinan Bulvarı, Necmi Temizel Spor Kompleksi, Müftü Alim Efendi Caddesi, Çiftlik Parkı, Özsaruhan Bulvarı, Seyfettinbey Caddesi, Cemal Ergün Meydanı ve çevresi, Kumludere Caddesi, Cafe Sera ve çevresi, Kenzi Caddesi, Horozköy Caddesi, Halil Erdoğan Caddesi, İbrahim Gökçen Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Serel Yolu, Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı, Mimar Sinan Bulvarı, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Avni Gemicioğlu Caddesi, Barış Manço Meydanı, Bahri Sarıtepe Caddesi, Ingolstadt Bulvarı, Malta Yolu Caddesi, Fatih Parkı - Köprübaşı İlçemizde bulunan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi - Selendi İlçemizde Bulunan Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi,Hava Astsubay Kamil Yılmaz Caddesi ve Otogar temizliği - Soma İlçemizde, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Beşyol Altı ve Üstü temizliği personelimiz tarafından yapılmıştır.
  • Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Çevre düzenlemesi
  Kadın Ekiplerimiz Ingolstad Bulvarı üzerinde bulunan peyzaj noktalarında bakım ve temizlik faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kadın Ekiplerimiz tarafından muhtelif sorumluluk alanlarında yabancı ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  Mehmet Akif Ersoy Bulvarı yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Mehmet Akif Ersoy Bulvarı baro yanında bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Turgutlu Caddesi üzerinde bulunan yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Atatürk Kent Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  354. sokak üzerinde bulunan refüjlerde toprak düzenleme ve bitki dikim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  İzmir Caddesi girişi ve çevresi kavşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Güzelyurt mahallesi sorumluluk alanlarında bulunan tretuvarlarda gübreleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Devlet Bahçeli Kavşağı çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kumludere Caddesi üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim ekim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Fatih Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Turgutlu Caddesi girişi peyzaj noktalarında çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Muradiye yolu OSB kavşak çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde bulunan peyzaj noktalarında çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Turgut Özal mahallesi sorumluluk alanlarında bulunan yeşil alanlarda çim biçme ve ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  Halil Erdoğan Caddesi üzerinde yabancı ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Akhisar Şehit Necdi Şentürk parkı ikinci büyük parkı epidiyem zemin uygulaması tamamlanmıştır renklendirmesi işlemi devam etmektedir.
  Gösteri ve süs havuzları temizliği ve bakımları yapılmıştır aktif olarak çalışmaktadır
  Fatih bulvarı üzerinde dolamit curuf uygulaması tamamlanmıştır
  Akhisar çevre yolu medar kavşağı dolomit cüruf uygulaması öncesi toprak tesviye ve filler serme işlemi devam etmektedir.
  • Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Mezarlık düzenlemesi
  Manisa Merkezde, Kırtık, Çatal - Kırkağaç İlçesi, Karaali - Gölmarmara İlçesi, Çömlekçi -Gördes İlçesi, Atatürk - Turgutlu İlçesi, Derbent, Kurtuluş - Akhisar İlçesi, Hürriyet - Ahmetli İlçesi, Güldede, Yaraşlı - Kula İlçesi, Başıbüyük, Balıbey, Eroğlu - Salihli İlçesi, Köseali -Saruhanlı İlçesi, Yılmaz - Alaşehir İlçesi, Piyadeler - Selendi İlçesi, Eskicamii - Köprübaşı İlçesi, Kıdırcık mahalle mezarlıklarında yabancı ot biçimi ve mıntıka temizliği yapılmıştır.
  • Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - İlaçlama çalışması
  1. Anafartalar, Kayapınar, Hamzabeyli, Barbaros, Kent Park, Selimşahlar, Güzelyurt, Yarhasanlar, Akmescit, Turgut Özal, Ulupark - Soma, Cumhuriyet, Turgutalp - Kula, Esenyazı - Demirci, Sinan, Akıncılar - Köprübaşı, Atatürk, Kasar - Akhisar, Medar, Hürriyet, Mecidiye -Kırkağaç, Şaireşref - Gördes, Divan - Saruhanlı, Saruhan - Turgutlu, Güney, Ayvacık, Atatürk, Yeni Mahalle - Sarıgöl, Sığırtmaçlı, Baharlar mahallelerinde yeşil alan uygulaması ve haşere ile mücadele ilaçlama çalışmaları yapılmıştır.
  • Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi
  Hal ekiplerimiz tarafından ilgili yollarda denetimler gerçekleştirilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Trafik düzenleme işlemleri
  Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde bulunan cam durakların temizlikleri devam etmektedir.
  Saruhanlı ilçesi, Sarıçam ile Şatırlar arası levhalandırma ve tamirat çalışmaları devam etmektedir.
  Saruhanlı ilçesi, Hacırahmanlı mahallesi yeni yapılan Prestij yoluna levhalandırma çalışmaları yapılmıştır.
  Sehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde Ukome kararları Çözmer ve dilekçelere istinaden gerekli trafik düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
  Yunusemre ve Şehzadeler ilçesi, Uncubozkoy mahallesi 5518 sokak ,Hafsa Sultan Mahallesi Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı Acıbadem Pastanesi önüne ve a 101 önüne, Akpınar mahallesi 206 üzerlerine kasis montajları yapılmıştır.
  Şehzadeler ilçesi, Nurlupınar Kavşağı ile DSİ Gediz arası bordür ve durak zigzag boyama çalışmaları yapılmıştır.
  Şehzadeler ilçesi, Nurlupınar Kavşağı ile DSİ Gediz arasında Termoplastik yol çizgi boya çalışmaları yapılmıştır.
  Mimar Sinan Bulvarı Uncubozkoy mahallesi ile adliye kavşağı arasında termoplastik yol çizgi boya çalışmaları yapılmıştır.
  Yunusemre ilçesi, Akgedik mahallesi 431 sokak Mimar Sinan Camii önüne cam durak montajı yapılmıştır.
  • Ulaşım Dairesi Başkanlığı
 • 29.03.2024
  DİĞER - Yol Bakım ve Onarım Çalışması
  Alaşehir ilçesi Osmaniye mahallesi Gürlek Bağlısı yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Kırkağaç ilçesi Çiftlik mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Yeni mahalle Cider yolu üzeri 67. Bina yıkımı tamamlanmıştır.
  Selendi ilçesi Karabeyler mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Salihli ilçesi Poyraz mahallesi Bozağaç, Helimağa, Yahyalar bağılısında yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Turgutlu ilçesi Hacıköseli mahallesi Ahmetli İlçesi Bahçecik Mahallesi arası yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Kayapınar mahallesi yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Selendi ilçesi Karakozan mahallesi malzemeli bakım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler Çeşmebaşı-Yağcı mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler Dilşikar Alaybey mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Karaali-Hafsa Sultan-Cumhuriyet mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Örselli Y.Yenice mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Salihli ilçesi Durasıllı mahallesi yollarında bakım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB yolu kazı ve dolgu çalışması devam ediyor.
  Alaşehir Kavaklıdere pmt serimine geçildi.
  Akhisar ilçesi Yayakırıldık mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler İlçesi Nurlupınar mahallesi 354 sokak aşınma serimi tamamlandı.
  • Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Kanalizasyon ve Altyapı Bakım Onarım Çalışmaları
  MASKİ Genel Müdürlüğümüz
  120 Milyon TL’lik dev yatırım bedeliyle Alaşehir ilçe merkezinde yapacak olduğumuz 17 kilometrelik Çelik İçme Suyu İsale Hattı projesinde hat döşeme çalışmaları başladı.
  İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Şubat ve Mart ayı içerisinde yaklaşık 50 bin yakın öğrencimizi il genelindeki atıksu arıtma tesislerinde ağırladık.
  Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesinde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınların önüne geçebilmek adına 22 Milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz 1.300 metrelik 2x2 menfez imalat çalışmaları devam ediyor.
  Salihli Bahçecik Doğal Kaynak Suyunu daha sağlıklı ve yüksek verimde Salihli ilçe merkezine taşımak amacıyla döşenecek olan 92 Milyon TL yatırım bedelli 7 kilometrelik çelik isale hattında hat döşeme çalışmaları başladı.
  Selendi ilçesindeki 150 Milyonluk altyapı ve üstyapı yatırımımızda son aşamalara gelindi.
  Gölmarmara ilçemiz Beyler mahallesinde içme suyu terfi hattı çalışmaları tamamlandı.
  Gölmarmara ilçemiz Atatürk Mahallesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı.
  Gölmarmara ilçemiz Değnekler Mahallesinde altyapı çalışması yapıyoruz.
  Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz il genelindeki ana kanal ve yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye devam ediyor.
  Alaşehir ilçemize bağlı Bahadır Mahallesi ve 11 bağlısını ilgilendiren dev içme suyu şebeke ve isale hattı yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor.
  Akhisar ilçemiz Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Yunusemre ilçemize bağlı Güzelyurt Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Şehzadeler ilçemiz Hamzabeyli mahallesinde içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız devam ediyor.
  Gölmarmara ilçemiz Otobüs Garajı içerisinde yağmur suyu hattı çalışmaları tamamlandı.
  Akhisar ilçemiz Sakarkaya Mahallesinde sondaj çalışmaları tamamlandı.
  Ani ve şiddetli yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak adına Turgutlu ilçemize bağlı Kurudere mahallesinde dere ıslah çalışması ve kutu menfez çalışması devam ediyor.
  11 Milyon 600 Bin TL’lik yatırım bedeliyle Gölmarmara ilçemize bağlı Atatürk mahallesinde 9 mahalleyi kapsayan 500 metrelik yerinde döküm betonarme kısmi yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor.
  Başarılı bir şekilde işlettiğimiz 20 atıksu arıtma tesisimiz bugüne kadar 424 Milyon Metreküp atıksu arıtımı yaparak, daha temiz bir çevre oluşumuna katkıda bulundu.
  Akhisar ilçemiz Şeyhisa Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyoruz.
  İl genelinde işletmeleri denetleyerek atıksuların analizlerini yapmaya devam ediyoruz.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Salihli ilçemize bağlı Emirhacılı mahallesinde altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Üstyapı çalışmalarında son aşamalara gelindi.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz oluşabilecek arızalara karşı 7/24 sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Oluşan arızalara gece gündüz demeden anında müdahale ediliyor.
  İl genelindeki içme suyu arıtma tesislerimizde donanımsal kontrol çalışmalarına devam ediyoruz.
  Alaşehir ilçemize bağlı Erenköy ve Gülpınar Mahallelerinde içme suyu terfi ve isale hattı çalışmaları yapıyoruz.
  Akhisar ilçemiz Efendi Mahallesindeki kısmi kanalizasyon hattı çalışmalarımız tamamlanmak üzere.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığımız, il genelindeki sondajların debi ölçümlerini yaparak, depolara ulaşan su seviyelerini sürekli kontrol ediyor.
  29 Milyon TL yatırımla Saruhanlı merkezin içme suyu kapasitesini artırmak amacıyla başladığımız 5,5 kilometrelik yeni içme suyu isale hattı çalışmalarımızda son aşamaya gelindi.
  29,5 Milyon TL yatırım bedeliyle Kırkağaç’ın İlyaslar mahallesinde hayata geçirilecek olan atıksu arıtma tesisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
  Su kayıp kaçak arama ekibimiz, düzenli olarak saha kontrollerini gerçekleştirmeye devam ediyor.
  İhtiyaç olunan noktalarda ise yağmur suyu ızgara imalatlarını gerçekleştiriyoruz. İl genelinde muhtelif noktalarda foseptik çekimlerine devam ediyoruz.
  Geçtiğimiz Haziran ayında Akhisar ilçemizde yaşanan aşırı yağış kaynaklı taşkınlardan en çok etkilenen Hacıishak Mahallesinde sorunu kökten çözüme kavuşturmak adına yaklaşık 3.5 Milyon TL yatırım bedeli ile dökme menfez ve ıslah çalışması gerçekleştiriyoruz.
  Saruhanlı ilçemize bağlı Koldere mahallesinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçebilmek adına yaklaşık 4 Milyon TL yatırım bedeliyle 248 metrelik prefabrik kutu menfez ve betonarme menfez imalat işleri sürüyor.
  Akhisar ilçemiz Hürriyet Mahallesinde ilave kanalizasyon hattı çalışmamız tamamlandı.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesindeki bulvarda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan asfalt çalışması öncesinde idaremiz tarafından yapımına başlanan 9 Milyon TL yatırım bedelli 4 bin 300 metrelik yağmur suyu hattı çalışmaları devam ediyor.
  Gördes ilçemiz Beğenler Mahallesinde içme suyu isale hattı yenileme çalışması tamamlandı.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesine 60 Milyon TL yatırım bedeliyle 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı döşüyoruz.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işi devam ediyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılacak.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında Gördes ilçemiz Güneşli mahallesinde üstyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  Gördes ilçemiz Evciler mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor.
  İlimiz genelinde içme suyu kaçak tespit çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Turgutlu ilçemize bağlı Çıkrıkçı mahallesinde üstyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz.
  Selendi ilçemize kazandırdığımız İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde sürdürdüğümüz imalat çalışmalarımız son aşamaya geldi.
  Demirci merkezin altyapısı için başladığımız proje kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme işimiz ile atıksu arıtma tesisi inşaatımız devam ediyor.
  İl genelinde içme suyu depolarının daha hijyenik olması amacıyla temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.
  154 Mahalle Projesi kapsamında 34 Milyon TL yatırım bedeli ile Salihli ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarına devam ediyor. Kilit parke taşı döşeme çalışmaları da devam ediyor.
  Selendi ilçesine bağlı Cinan mahallesinde zamanla deformasyona uğrayan içme suyu terfi hattında 2.7 kilometrelik yenileme çalışması devam ediyor.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde başlattığımız 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işinde sona geldik.
  ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Salihli ilçemize bağlı Çelikli, Karaağaç ve Emirhacılı Mahallelerinde hayata geçirdiğimiz altyapı ve üstyapı yatırımları tüm hızıyla sürerken, Yağmurlar Mahallesinde ise yakın zamanda çalışmalar tamamlandı. İdaremizin 4 mahalleye toplamda yaptığı yatırımın bedeli ise 95 Milyon TL.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacak 60 Milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat işlerinde son aşamaya gelindi.
  • MASKİ Genel Müdürlüğü
 • 28.03.2024
  DİĞER - Trafik düzenleme işlemleri
  Akhisar ilçesi, Sünnetçiler Mahallesi ile Yatağan Mahallesi arası levhalandirma ve tamirat çalışmaları yapılmıştır.
  Şehzadeler ilçesi, Akpınar mahallesi 240 Sokak, 236 Sokak,Kocatepe Mahallesi 1350 sokak ,1360 sokak ve Sarabat Caddesi üzerine kasis montajları yapılmıştır.
  Şehzadeler ilçesi, Sancaklı iğdecik Mahallesine Kasis montajı ve levhalandirmaları yapılmıştır.
  Yunusemre ve şehzadeler ilçesi, Bağyolu, Avdal, Kışla ,Yayla ve Sancaklı iğdecik mahallelerinde bulunan hasarlı Demir durakların tamiratları boyaları ve logoları ekiplerimizce yenilenmiştir.
  Sehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde Ukome kararlarına istinaden trafik düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
  Akhisar ilçesi, Çözmer ve Dilekçelere istinaden gerekli trafik düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
  Akhisar ilçesi, Kethüda Mahallesi Manisa Akhisar İstanbul yolunda Kavşak çalışmasindan dolayı yolun Gidiş ve Gelişine ek olarak Flasörler takılmıştır.
  • Ulaşım Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - İlaçlama çalışması
  Manisa merkezde Yeşilköy - Sarınasuhlar - Akmescit - Barbaros - Tekeller - Tunca - Emlakdere - Şamar - Karaağaçlı - Lalapaşa, Soma ilçemizde Yırca, Köprübaşı ilçemizde Armağan - Kıranşeyh - Gökveliler - Gündoğdu, Alaşehir ilçemizde Ilıca - Barış - Sarısu, Demirci ilçemizde Gümele - Köylüce - Bozçatlı - Hüdük - Güveli - Taşokçular, Saruhanlı ilçemizde Nuriye, Kula Bey - Battal Mustafa, Kırkağaç ilçemizde Kayadibi, Gölmarmara ilçemizde Kayapınar, Salihli ilçemizde Barış - Yılmaz, Selendi ilçemizde Karşıova, Turgutlu İlçemizde Ergenekon - Çıkrıkçı - Selvilitepe, Ahmetli ilçemizde Mersindere - Dereköy, mahallelerinde yeşil alan uygulaması ve haşere ile mücadele ilaçlama çalışmaları yapılmıştır.
  • Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Mezarlık düzenlemesi
  Manisa Merkezde, Adnan Menderes - Şehitler - Bağyolu - Çınarlıkuyu - Sarıalan - Sakarya -Alaybey - Mutlu, Salihli ilçemizde Karayahşi, Sarıgöl ilçemizde Cumhuriyet, Akhisar ilçemiz Tütenli - Süleymanlı - Sindelli, Gördes ilçemizde Atatürk, Saruhanlı ilçemiz Yılmaz, Ahmetli ilçemizde Dereköy, Selendi ilçemizde Hacıbektaşlı - Eskicamii , Alaşehir İlçemizde Piyadeler - Hacıbey - Üzümlü - Subaşı, Kırkağaç ilçemiz Karaali, Gölmarmara ilçemizde Tiyenli, Turgutlu İlçemizde Derbent, Kula ilçemiz Pabuçlu, Köprübaşı İlçemizde Atatürk, mahalle mezarlıklarında yabancı ot biçimi ve mıntıka temizliği yapılmıştır.
  • Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Çevre düzenlemesi
  Muradiye yolu yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Mimar Sinan bulvarı üzerinde yabancı ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  354 sokak üzerinde bulunan refujlerde toprak düzenleme ve bitki dikim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Güzelyurt mahallesi ve Barbaros mahallesi sorumluluk alanlarında bulunan peyzaj noktalarında bakım temizlik ve düzenleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Hakkı İplikçi parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim ekim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Müftü Âlim Efendi Bulvarı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kadın Ekiplerimiz tarafından Güzelyurt mahallesi, Bozköy girişi ve Karaçay rekreasyon alanı çevresinde bulunan peyzaj noktalarında bakım temizlik ve düzenleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Fatih Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kumludere Caddesi üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim ekim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Tarık Almış Spor Kompleksi çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Nusret Köklü Bulvarı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Ulupark içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kırtık ÇKSM çevresinde bulunan yeşil alanlarda aydınlatma hattı kazı çalışmaları gerçekleştirildi.
  Barbaros Mahallesi sorumluluk alanlarında peyzaj uygulama faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Akhisar çevre yolu medar kavşağı dolomit curuf uygulaması öncesi toprak tesviye ve filler serme işlemi başlamıştır.
  Güzelyurt mahallesi boş arazilerde ot temizliği çalışması yapılmıştır
  Gösteri ve süs havuzları temizliği ve bakımları yapılmıştır aktif olarak çalışmaktadır
  Karaoğlanlı sera içindeki zakkum ve meksika petunyalarinin bakımı yapılmıştır
  Akhisar Şehit Nejdi Şentürk parkı ikinci büyük parkı epidiyem zemin uygulaması tamamlanmıştır.
  • Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Yangına müdahale
  Yunusemre ilçemiz Topçuasım mahallesi evde ulaşılamayan vatandaşa merkez itfaiye ekipleri tarafından ulaşılmıştır.
  Ahmetli ilçemiz Alahıdır mahallesi yol kenarı ot yangını söndürülmüştür.
  Ahmetli ilçemiz Ulucami mahallesi gençlik sokak arsa içinde bulunan plastik boru yangını söndürülmüştür.
  Turgutlu İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Şehit Bülent İlhan sokak mahsur kalan kedi Turgutlu merkez itfaiye ekibi tarafından kurtarılmıştır.
  Yunusemre İlçesi Muradiye Mahallesinde bulunan işyeri Yangını Sanayi ve Muradiye Grubu İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülmüştür.
  Salihli İlçemiz, Mersinli Mah. Mersinli-OSB arası D300 karayolu üzeri araç yangını Salihli İtfaiye Amirliği ekiplerince yangına müdahale edilmiştir.
  Şehzadeler ilçesi Adnan Menderes mahallesi gündüz bakım kreşi duvar üzerindeki parmaklıklara 4 yaşında bir çocuk sıkışmış olup, Kırtık İtfaiye ekibi tarafından kurtarılmıştır.
  • İtfaiye Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Kırsal Kalkınma Hizmetleri
  Akhisar Ballıca mahallesi Taral Doldurma tesisi bağlantı çalışması devam etmektedir
  Yunusemre ilçesi Yuntdağıköseler, Yuntdağıyenice ve Örencik mahallelerinde sağım hijyeni setleri yetişticilere teslim edilmiştir.
  Gölmarmara arıcılık merkezinde temel arıcılık eğitimi devam etmektedir.
  • Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Genel Bakım Onarım Faaliyetleri
  Akhisar İlçemiz ring yolunda kaldırım çalışmaları devam etmektedir.
  Saruhanlı İlçemiz gençlik merkezi inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Gördes İlçemiz ÇKSM inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Malta Otoparkı inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Şehzadeler İlçemiz 3. Etap 2. Kısım sokak sağlıklaştırma işinde çalışmalar devam etmektedir.
  Kurtuluş Müzesi inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  • Fen İşleri Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Çevre temizliği
  Manisa Merkez'de, Sekizeylül Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Müftü Alim Efendi Caddesi, Atatürk Bulvarı, Cemal Ergün Caddesi, Karaçay Rekreasyon Alanı, Cumhuriyet Meydanı, Sürmene Caddesi, Mimar Sinan Bulvarı, Çiftlik Parkı, Seyfettinbey Caddesi, Cemal Ergün Meydanı ve çevresi, Kumludere Caddesi, Cafe Sera ve çevresi, Kenzi Caddesi, Horozköy Caddesi, Halil Erdoğan Caddesi, İbrahim Gökçen Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Serel Yolu, Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı, Mimar Sinan Bulvarı, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Avni Gemicioğlu Caddesi, Barış Manço Meydanı, Bahri Sarıtepe Caddesi, Ingolstadt Bulvarı, Malta Yolu Caddesi, Fatih Parkı - Kırkağaç Şair Eşref Mahallesi, Menderes Caddesi, İstasyon Caddesi - Selendi İlçemizde, Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi, Hava Astsubay Kamil Yılmaz Caddesi, Otogar - Soma İlçemizde, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Beşyol Altı ve Üstü temizliği - Köprübaşı İlçemizde bulunan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi, personelimiz tarafından yapılmıştır.
  • Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Yol Bakım ve Onarım Çalışması
  Yunusemre Kayapınar mahallesi genişletme çalışması
  Alaşehir ilçesi Osmaniye Mahallesi Gürlek bağlısı yol genişletme çalışması
  Saruhanlı Seyitoba Bahadır arası genişletme çalışması
  Şehzadeler İlçesi Nurlupınar Mahallesi Aşınma serimi devam ediyor
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB yolu dolgu çalışması devam ediyor
  Yunusemre Mimar Sinan Bulvarı Tevfik Lav spor tesisler önü asfalt serimi tamamlanmıştır
  Alaşehir Kavaklıdere bitümlü temel serimi devam ediyor
  Üçpınar Sarma Köprüsü döşeme demiri, yaklaşım plağı ve çelik derz yerleştirme çalışması devam ediyor.
  • Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı
 • 28.03.2024
  DİĞER - Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi
  Hal ekiplerimiz tarafından ilgili yollarda denetimler gerçekleştirilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Kanalizasyon ve Altyapı Bakım Onarım Çalışmaları
  Salihli Bahçecik Doğal Kaynak Suyunu daha sağlıklı ve yüksek verimde Salihli ilçe merkezine taşımak amacıyla döşenecek olan 92 Milyon TL yatırım bedelli 7 kilometrelik çelik isale hattında ilk kazma vuruldu.
  120 Milyon TL’lik dev yatırım bedeliyle Alaşehir ilçe merkezinde yapacak olduğumuz 17 kilometrelik Çelik İçme Suyu İsale Hattı projesinde çalışmalar başladı.
  Selendi ilçesindeki 150 Milyonluk altyapı ve üstyapı yatırımımızda son aşamalara gelindi.
  Yunusemre ilçemize Barbaros Mahallemizde MASKİ Pratik cihazının kurulumunu yaptık.
  Gölmarmara ilçemiz Beyler mahallesinde içme suyu terfi hattı çalışmaları devam ediyor.
  Gölmarmara ilçemiz Atatürk Mahallesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları yapılıyor.
  İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilerimizi il genelindeki atıksu arıtma tesislerinde ağırlamaya devam ediyoruz.
  Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz il genelindeki ana kanal ve yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye devam ediyor.
  Alaşehir ilçemize bağlı Bahadır Mahallesi ve 11 bağlısını ilgilendiren dev içme suyu şebeke ve isale hattı yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor.
  Akhisar ilçemiz Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Yunusemre ilçemize bağlı Güzelyurt Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Şehzadeler ilçemiz Hamzabeyli mahallesinde içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız devam ediyor.
  Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesinde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınların önüne geçebilmek adına 22 Milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz 1.300 metrelik 2x2 menfez imalat çalışmaları devam ediyor.
  Gölmarmara ilçemiz Otobüs Garajı içerisinde yağmur suyu hattı çalışmaları yapılıyor.
  Akhisar ilçemiz Sakarkaya Mahallesinde sondaj çalışmalarımız devam ediyor.
  Ani ve şiddetli yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak adına Turgutlu ilçemize bağlı Kurudere mahallesinde dere ıslah çalışması ve kutu menfez çalışması devam ediyor.
  11 Milyon 600 Bin TL’lik yatırım bedeliyle Gölmarmara ilçemize bağlı Atatürk mahallesinde 9 mahalleyi kapsayan 500 metrelik yerinde döküm betonarme kısmi yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor.
  Başarılı bir şekilde işlettiğimiz 20 atıksu arıtma tesisimiz bugüne kadar 424 Milyon Metreküp atıksu arıtımı yaparak, daha temiz bir çevre oluşumuna katkıda bulundu.
  Akhisar ilçemiz Şeyhisa Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyoruz.
  İl genelinde işletmeleri denetleyerek atıksuların analizlerini yapmaya devam ediyoruz.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Salihli ilçemize bağlı Emirhacılı mahallesinde altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Üstyapı çalışmalarında son aşamalara gelindi.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz oluşabilecek arızalara karşı 7/24 sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Oluşan arızalara gece gündüz demeden anında müdahale ediliyor.
  İl genelindeki içme suyu arıtma tesislerimizde donanımsal kontrol çalışmalarına devam ediyoruz.
  Alaşehir ilçemize bağlı Erenköy ve Gülpınar Mahallelerinde içme suyu terfi ve isale hattı çalışmaları yapıyoruz.
  Akhisar ilçemiz Efendi Mahallesindeki kısmi kanalizasyon hattı çalışmalarımız tamamlanmak üzere.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığımız, il genelindeki sondajların debi ölçümlerini yaparak, depolara ulaşan su seviyelerini sürekli kontrol ediyor.
  Kırkağaç ilçe merkezine yeni bir su kaynağı kazandırmak amacıyla başladığımız 2 sondajdan birisinin çalışmaları tamamlandı.
  29 Milyon TL yatırımla Saruhanlı merkezin içme suyu kapasitesini artırmak amacıyla başladığımız 5,5 kilometrelik yeni içme suyu isale hattı çalışmalarımızda son aşamaya gelindi.
  29,5 Milyon TL yatırım bedeliyle Kırkağaç’ın İlyaslar mahallesinde hayata geçirilecek olan atıksu arıtma tesisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
  Su kayıp kaçak arama ekibimiz, düzenli olarak saha kontrollerini gerçekleştirmeye devam ediyor.
  İhtiyaç olunan noktalarda ise yağmur suyu ızgara imalatlarını gerçekleştiriyoruz. İl genelinde muhtelif noktalarda foseptik çekimlerine devam ediyoruz.
  Geçtiğimiz Haziran ayında Akhisar ilçemizde yaşanan aşırı yağış kaynaklı taşkınlardan en çok etkilenen Hacıishak Mahallesinde sorunu kökten çözüme kavuşturmak adına yaklaşık 3.5 Milyon TL yatırım bedeli ile dökme menfez ve ıslah çalışması gerçekleştiriyoruz.
  Saruhanlı ilçemize bağlı Koldere mahallesinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçebilmek adına yaklaşık 4 Milyon TL yatırım bedeliyle 248 metrelik prefabrik kutu menfez ve betonarme menfez imalat işleri sürüyor.
  Akhisar ilçemiz Hürriyet Mahallesinde ilave kanalizasyon hattı çalışmamız tamamlandı.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesindeki bulvarda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan asfalt çalışması öncesinde idaremiz tarafından yapımına başlanan 9 Milyon TL yatırım bedelli 4 bin 300 metrelik yağmur suyu hattı çalışmaları devam ediyor.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesine 60 Milyon TL yatırım bedeliyle 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı döşüyoruz.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işi devam ediyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılacak.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında Gördes ilçemiz Güneşli mahallesinde üstyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  Gördes ilçemiz Evciler mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor.
  İlimiz genelinde içme suyu kaçak tespit çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Turgutlu ilçemize bağlı Çıkrıkçı mahallesinde üstyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz.
  Selendi ilçemize kazandırdığımız İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde sürdürdüğümüz imalat çalışmalarımız son aşamaya geldi.
  Demirci merkezin altyapısı için başladığımız proje kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme işimiz ile atıksu arıtma tesisi inşaatımız devam ediyor.
  İl genelinde içme suyu depolarının daha hijyenik olması amacıyla temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.
  Turgutlu ilçemiz Kurudere Mahallesinde menfez çalışmalarımız sürüyor.
  154 Mahalle Projesi kapsamında 34 Milyon TL yatırım bedeli ile Salihli ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarına devam ediyor. Kilit parke taşı döşeme çalışmaları da devam ediyor.
  Selendi ilçesine bağlı Cinan mahallesinde zamanla deformasyona uğrayan içme suyu terfi hattında 2.7 kilometrelik yenileme çalışması devam ediyor.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde başlattığımız 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işinde sona geldik.
  ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Salihli ilçemize bağlı Çelikli, Karaağaç ve Emirhacılı Mahallelerinde hayata geçirdiğimiz altyapı ve üstyapı yatırımları tüm hızıyla sürerken, Yağmurlar Mahallesinde ise yakın zamanda çalışmalar tamamlandı. İdaremizin 4 mahalleye toplamda yaptığı yatırımın bedeli ise 95 Milyon TL.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacak 60 Milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat işlerinde son aşamaya gelindi.
  Sarıgöl ilçesine bağlı Dindarlı mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı ile daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak için başladığımız sondaj çalışmaları tamamlandı.
  ‘Daha Temiz Bir Manisa’ hedefiyle il genelinde çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Özyurt mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.
  Akhisar ilçemiz Efendi mahallesinde kanalizasyon hattı çalışmalarımız tamamlanmak üzere.
  Turgutlu ilçemiz Selvilitepe Mahallesi’nde içme suyu hattında ani gelişen arıza sebebiyle Selvilitepe Mahallesi’nde su kesintisi ve basınç problemi yaşanacaktır. Ekiplerimiz arızaya müdahale etmektedir. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.
  • MASKİ Genel Müdürlüğü
 • 27.03.2024
  DİĞER - Genel Bakım Onarım Faaliyetleri
  Selendi İlçemiz sanayi bölgesinde parke döşeme çalışmaları devam etmektedir.
  Selendi İlçemiz Kazıklı mahallesinde parke döşeme çalışmaları devam etmektedir.
  Akhisar İlçemiz ring yolunda kaldırım çalışmaları devam etmektedir.
  Akhisar İlçemiz eski demiryolu güzergahında peyzaj yapım işinde yağmursuyu hattı çalışmaları devam etmektedir.
  Yunusemre İlçemiz Akgedik mahallesi kreş binası inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Saruhanlı İlçemiz gençlik merkezi inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Malta Otoparkı inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  Şehzadeler İlçemiz 3. Etap 2. Kısım sokak sağlıklaştırma işinde çalışmlar devam etmektedir.
  Kurtuluş Müzesi inşaatında çalışmalar devam etmektedir.
  • Fen İşleri Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Çevre düzenlemesi
  Sarıkamış şehitler Parkı çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Ulupark içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kırtık mezarlıklar çevresinde yabancı ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  İzmir Caddesi ve Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde yabancı ot mücadelesi gerçekleştirildi.
  Hakkı İplikçi parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Atatürk kent parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kumludere caddesi üzerinde çim ekim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Turgutlu Caddesi üzerinde ağaç dikim faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Sarıkamış Şehitler Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  15 Temmuz Demokrasi Meydanı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kumludere Caddesi üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Necmi Temizel spor kompleksi çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Birlik Caddesi Mesir Çocuk Kreşi çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Nusret Köklü Bulvarı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Barbaros Mahallesi sorumluluk alanlarında peyzaj uygulama faaliyetleri devam etmektedir.
  Karaoğlanlı seramızda çelikten üretilen sarı papatyaların poşetten saksıya alınması işlemi yapılmıştır
  Karaoğlanlı seramızda ocaklarda yetiştirdiğimiz bodrum papatyası ve petunyaların viyollere şaşırtılması işlemi yapılmıştır
  15 Temmuz Demokrasi Meydanı havuzu motorlarının filtre temizliği yapılmıştır
  Gösteri ve süs havuzları temizliği ve bakımları yapılmıştır aktif olarak çalışmaktadır.
  • Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Mezarlık düzenlemesi
  Manisa Merkezde, Sancaklı Uzunçınar, Dazyurt, Garnizon Şehitliği, Çatal, Kale, Sarma, Kırtık, Düzlen - Salihli İlçesi, Eldelek - Selendi İlçesi, Tavak - Alaşehir İlçesi, Örnekköy, Piyadeler - Gölmarmara İlçesi, İsmetpaşa - Ahmetli İlçesi, Güldede, Gökkaya - Kula İlçesi, Dereköy -Saruhanlı İlçesi, İstasyon - Sarıgöl İlçesi, Günyaka - Köprübaşı İlçesi, Borlu - Gördes İlçesi, Oğulduruk - Turgutlu İlçesi, Kurtuluş Çıkrıkçı - Kırkağaç İlçesi, Yağmurlu - Akhisar İlçesi, Hürriyet - Kula İlçesi, Yurtbaşı, Sarnıç - Demirci İlçesi, Cumhuriyet mahalle mezarlıklarında yabancı ot biçimi ve mıntıka temizliği yapılmıştır.
  • Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Kırsal Kalkınma Hizmetleri
  Kula İlçesi Gölbaşı Mahallesi mevcut HİS göletinde onarım çalışmaları tamamlanmıştır.
  Turgutlu ilçesi Akçapınar mahallesine 20 tonluk taral doldurma tesisi yapımı için depo ve konstrüksiyon nakli yapılmıştır.
  Akhisar İlçesi Ballıca mahallesi taral doldurma tesisi bağlantılarının yapılması çalışması başlamıştır.
  • Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Trafik düzenleme işlemleri
  Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde bulunan cam durakların temizlikleri yapılmaktadır.
  Saruhanlı ilçesi,Bahadır köyü ve Seyitoba köyü içindeki demir durakların boya ve tamiratları yapılmıştır.
  Şehzadeler ilçesi,Aşağı Çobanisa mahallesinde bulunan demir durakların tamiratları, boyaları ve logoları yenilenmiştir.
  Demirci ilçesi, Prestij caddesinde kasis, yaya geçidi, okul geçidi, uyarıcı levha çalışması yapılmıştır.
  Sehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde Ukome kararları Çözmer ve dilekçelere istinaden gerekli trafik düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
  Merkez ilçemiz, Cumhuriyet mahallesi 75. Yıl Bulvarı,Tunca mahallesi 3005. Sokak ve Şehitler mahallesine kasis montajları yapılmıştır.
  Akhisar ilçesi, Karabörklü ve Yeğenoba mahallelerine ayna montajı yapılmıştır.
  Saruhanlı ilçesi,Gökçeköy mahallesi demir durak montajı yapılmıştır.
  • Ulaşım Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi
  Hal ekiplerimiz tarafından ilgili yollarda denetimler gerçekleştirilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Bordür ve oluk imalatı
  Salihli beton boru ve kilit parke fabrikasında; 6.400 m2 kilit parke taşı, 60 adet 400’lük beton boru, 10 adet 400’lük 2 girişli taban üretilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Çevre temizliği
  Manisa Merkez'de, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Sekizeylül Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Müftü Alim Efendi Caddesi, Atatürk Bulvarı, Cemal Ergün Caddesi, Karaçay Rekreasyon Alanı, Cumhuriyet Meydanı, Sürmene Caddesi, Mimar Sinan Bulvarı, Çiftlik Parkı, Seyfettinbey Caddesi, Cemal Ergün Meydanı ve çevresi, Kumludere Caddesi, Cafe Sera ve çevresi, Kenzi Caddesi, Horozköy Caddesi, Halil Erdoğan Caddesi, İbrahim Gökçen Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Serel Yolu, Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı, Mimar Sinan Bulvarı, Şehirler Arası Otobüs Terminali, Avni Gemicioğlu Caddesi, Barış Manço Meydanı, Bahri Sarıtepe Caddesi, Ingolstadt Bulvarı, Malta Yolu Caddesi, Fatih Parkı - Kırkağaç Şair Eşref Mahallesi, Menderes Caddesi, İstasyon Caddesi - Selendi İlçemizde, Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi, Hava Astsubay Kamil Yılmaz Caddesi, Otogar - Soma İlçemizde, Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Beşyol Altı ve Üstü temizliği personelimiz tarafından yapılmıştır.
  • Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - İlaçlama çalışması
  Manisa Merkez'de, Akgedik toki çevresi, Mimar Sinan mahallesi, Ulupark çevresi, Hanımlar Aile Çay Bahçesi, Küçük Sümbüller, Hacıhaliller, Akıncılar, Cafe Sera çevresi, Keçiliköy, Büyük Sümbüller, Kuyualan, Kumludere Caddesi, Tevfikiye, Elginkan Vakfı, Akmescit, Barbaros - Soma, Atatürk, Darkale, Zafer - Selendi, Kurtuluş - Kula, 4 Eylül - Turgutlu, Osmancık, Ergenekon, Irlamaz - Salihli, Gaziler - Sarıgöl, Emcelli, Çimentepe - Alaşehir, Şeyh Sinan, Barış Esentepe mahallelerinde yeşil alan uygulaması ve haşere ile mücadele ilaçlama çalışmaları yapılmıştır.
  • Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı
 • 27.03.2024
  DİĞER - Yol Bakım ve Onarım Çalışması
  Yunusemre Kayapınar mahallesi yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Salihli ilçesi Karaağaç mahallesi yayla yollarında dolgu düzenleme çalışması devam ediyor.
  Salihli ilçesi Poyraz mahallesi Bozağaç yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Alaşehir ilçesi Serinköy mahallesi Üçağaç Bağlısı yol bakım çalışması devam ediyor.
  Alaşehir ilçesi Kavaklıdere mahallesi freze çalışmaları devam ediyor.
  Salihli ilçesi Akören Kızlavlu mahalle yolunda bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Kula ilçesi Eski Selendi yolu bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Cider yolu moloz kaldırma ve saha düzenleme çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler Sancaklı Bozköy mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Kırkağaç ilçesi Bademli mahallesi yol bakım çalışması devam ediyor.
  Ahmetli ilçesi Bahçecik mahallesinde koruge boru döşeme çalışması devam ediyor.
  Soma ilçesi Karacahisar Büyük Işıklar mahallesi yol bakım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Akçaköy Maldan hattı yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB yolu dolgu çalışması devam ediyor.
  Selendi ilçesi Karakozan Mahallesi Zeybekler bağlısı yolunda malzemeli bakım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB yolu freze kazısı devam ediyor.
  Şehzadeler Akpınar-Nurlupınar-Kazım Karabekir-Ahmet Bedevi mahalleleri frezeli bakım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler İlçesi Spil Ayvacık Mahallesi beton döşeme ve heyelan nedeniyle bozulan yol tamiratı devam ediyor.
  Saruhanlı Seyitoba Bahadır arası genişletme çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Topçu Asım mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler Yeşiltepe Caddesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Bayındırlık mahallesi yama çalışması yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Akhisar ilçe merkezi 61. sokak yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Alaşehir ilçesi Kavaklıdere mahallesi bitümlü temel serimi başladı.
  • Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Çevre düzenlemesi
  Turgutlu Caddesi yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Sarıkamış Şehitler Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kadın ekiplerimiz tarafından muhtelif sorumluluk alanlarında mevsimlik çiçek dikim, yabancı ot mücadelesi ve düzenleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Turgutlu Caddesi üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Cemal Ergün Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Güzelyurt mahallesi sorumluluk alanlarında bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Barbaros mahallesi sorumluluk alanlarında peyzaj uygulama faaliyetleri devam etmektedir.
  Atatürk Kent Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Cemal Ergün Meydanı üzerinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Muradiye yolu yan kuşaklarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Muhtelif sorumluluk alanlarında ağaçlarda güçlendirme çalışmaları gerçekleştirildi.
  Alparslan Türkeş Kavşak altında kalan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Kırtık mezarlıklar girişi yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Akhisar ilçemizde Necdi Şentürk Parkı içerisinde bulunan yeşil alanlarda gübreleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  301 fidanlık alanında bulunan yeşil alanlarda gübreleme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Mesir çocuk kreşi çevresinde bulunan yeşil alanlarda çim biçme faaliyetleri gerçekleştirildi.
  Gösteri ve süs havuzları temizliği ve bakımları yapılmıştır aktif olarak çalışmaktadır.
  Güzelyurt mahallesi boş arazilerde ot temizliği çalışması yapılmıştır.
  Akhisar çıkışı Kırkağaç Kavşağı Dolamit curuf uygulaması tamamlanmıştır.
  • Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Kanalizasyon ve Altyapı Bakım Onarım Çalışmaları
  Selendi ilçesindeki 150 Milyonluk altyapı ve üstyapı yatırımımızda son aşamalara gelindi.
  Gölmarmara ilçemiz Beyler mahallesinde içme suyu terfi hattı çalışmalarına başlandı.
  Gölmarmara ilçemiz Atatürk Mahallesinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları yapılıyor.
  Alaşehir ilçemiz Dağarlar mahallesinde açılacak olan sondaj için yer tespit çalışması yapıldı.
  İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilerimizi il genelindeki atıksu arıtma tesislerinde ağırlamaya devam ediyoruz.
  Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz il genelindeki ana kanal ve yağmur suyu ızgaralarını temizlemeye devam ediyor.
  Alaşehir ilçemize bağlı Bahadır Mahallesi ve 11 bağlısını ilgilendiren dev içme suyu şebeke ve isale hattı yatırımımız tüm hızıyla devam ediyor.
  Akhisar ilçemiz Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Yunusemre ilçemize bağlı Güzelyurt Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları devam ediyor.
  Şehzadeler ilçemiz Çavuşoğlu Mahallesindeki içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız tamamlandı.
  Salihli ilçemiz Kurttutan Mahallesindeki içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız tamamlandı.
  Şehzadeler ilçemiz Hamzabeyli mahallesinde içme suyu arıtma tesisinde revizyon çalışmalarımız devam ediyor.
  Soma ilçemiz Karacahisar mahallesindeki sondaj çalışmalarımız tamamlandı.
  Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesinde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınların önüne geçebilmek adına 22 Milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz 1.300 metrelik 2x2 menfez imalat çalışmaları devam ediyor.
  Sarıgöl ilçemiz Dindarlı mahallesinde sondaj çalışmalarımız tamamlandı.
  Gölmarmara ilçemiz Otobüs Garajı içerisinde yağmur suyu hattı çalışmaları yapılıyor.
  Akhisar ilçemiz Sakarkaya Mahallesinde sondaj çalışmalarımız devam ediyor.
  Köprübaşı ilçemiz Karyağdı Mahallesinde sondaj çalışmalarımız tamamlandı.
  Ani ve şiddetli yağışlı havalarda taşkın riskine karşı önlem almak adına Turgutlu ilçemize bağlı Kurudere mahallesinde dere ıslah çalışması ve kutu menfez çalışması devam ediyor.
  11 Milyon 600 Bin TL’lik yatırım bedeliyle Gölmarmara ilçemize bağlı Atatürk mahallesinde 9 mahalleyi kapsayan 500 metrelik yerinde döküm betonarme kısmi yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarımız devam ediyor.
  Başarılı bir şekilde işlettiğimiz 20 atıksu arıtma tesisimiz bugüne kadar 424 Milyon Metreküp atıksu arıtımı yaparak, daha temiz bir çevre oluşumuna katkıda bulundu.
  Akhisar ilçemiz Şeyhisa Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapıyoruz.
  İl genelinde işletmeleri denetleyerek atıksuların analizlerini yapmaya devam ediyoruz.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Salihli ilçemize bağlı Emirhacılı mahallesinde altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Üstyapı çalışmalarında son aşamalara gelindi.
  120 Milyon TL’lik dev yatırım bedeliyle Alaşehir ilçe merkezinde yapacak olduğumuz 17 kilometrelik Çelik İçme Suyu İsale Hattı projesinde kullanılacak çelik boruların sevkiyatına başladık.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz oluşabilecek arızalara karşı 7/24 sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Oluşan arızalara gece gündüz demeden anında müdahale ediliyor.
  İl genelindeki içme suyu arıtma tesislerimizde donanımsal kontrol çalışmalarına devam ediyoruz.
  Alaşehir ilçemize bağlı Erenköy ve Gülpınar Mahallelerinde içme suyu terfi ve isale hattı çalışmaları yapıyoruz.
  İçme Suyu Dairesi Başkanlığımız, il genelindeki sondajların debi ölçümlerini yaparak, depolara ulaşan su seviyelerini sürekli kontrol ediyor.
  Kırkağaç ilçe merkezine yeni bir su kaynağı kazandırmak amacıyla başladığımız 2 sondajdan birisinin çalışmaları tamamlandı.
  29 Milyon TL yatırımla Saruhanlı merkezin içme suyu kapasitesini artırmak amacıyla başladığımız 5,5 kilometrelik yeni içme suyu isale hattı çalışmalarımızda son aşamaya gelindi.
  29,5 Milyon TL yatırım bedeliyle Kırkağaç’ın İlyaslar mahallesinde hayata geçirilecek olan atıksu arıtma tesisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
  Su kayıp kaçak arama ekibimiz, düzenli olarak saha kontrollerini gerçekleştirmeye devam ediyor.
  İhtiyaç olunan noktalarda ise yağmur suyu ızgara imalatlarını gerçekleştiriyoruz. İl genelinde muhtelif noktalarda foseptik çekimlerine devam ediyoruz.
  Geçtiğimiz Haziran ayında Akhisar ilçemizde yaşanan aşırı yağış kaynaklı taşkınlardan en çok etkilenen Hacıishak Mahallesinde sorunu kökten çözüme kavuşturmak adına yaklaşık 3.5 Milyon TL yatırım bedeli ile dökme menfez ve ıslah çalışması gerçekleştiriyoruz.
  Alaşehir ilçe merkezinde ekonomik ömrünü tamamlayan ve zamanla deformasyona uğrayan 50 yıllık içme suyu ana isale hattında yenileme çalışması yapılacak. Yaklaşık 120 milyon TL yatırım bedeli ile ilçe merkezinde 17 kilometrelik çelik hat döşenecek.
  Saruhanlı ilçemize bağlı Koldere mahallesinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçebilmek adına yaklaşık 4 Milyon TL yatırım bedeliyle 248 metrelik prefabrik kutu menfez ve betonarme menfez imalat işleri sürüyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB Kavşağı Sanayi Caddesindeki bulvarda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan asfalt çalışması öncesinde idaremiz tarafından yapımına başlanan 9 Milyon TL yatırım bedelli 4 bin 300 metrelik yağmur suyu hattı çalışmaları devam ediyor.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesine 60 Milyon TL yatırım bedeliyle 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı döşüyoruz.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işi devam ediyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılacak.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında Gördes ilçemiz Güneşli mahallesinde üstyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz.
  Gördes ilçemiz Evciler mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor.
  İlimiz genelinde içme suyu kaçak tespit çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.
  154 Mahalle Projemiz kapsamında, Turgutlu ilçemize bağlı Çıkrıkçı mahallesinde üstyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz.
  Selendi ilçemize kazandırdığımız İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde sürdürdüğümüz imalat çalışmalarımız son aşamaya geldi.
  Demirci merkezin altyapısı için başladığımız proje kapsamında içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme işimiz ile atıksu arıtma tesisi inşaatımız devam ediyor.
  İl genelinde içme suyu depolarının daha hijyenik olması amacıyla temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.
  154 Mahalle Projesi kapsamında 34 Milyon TL yatırım bedeli ile Salihli ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarına devam ediyor. Kilit parke taşı döşeme çalışmaları da devam ediyor.
  Selendi ilçesine bağlı Cinan mahallesinde zamanla deformasyona uğrayan içme suyu terfi hattında 2.7 kilometrelik yenileme çalışması devam ediyor.
  13 Milyon TL yatırım bedeliyle Salihli ilçemize bağlı Atatürk Mahallesi’nde başlattığımız 1.5 kilometrelik yağmursuyu kollektör hattı yapım işinde sona geldik.
  ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Salihli ilçemize bağlı Çelikli, Karaağaç ve Emirhacılı Mahallelerinde hayata geçirdiğimiz altyapı ve üstyapı yatırımları tüm hızıyla sürerken, Yağmurlar Mahallesinde ise yakın zamanda çalışmalar tamamlandı. İdaremizin 4 mahalleye toplamda yaptığı yatırımın bedeli ise 95 Milyon TL.
  Akhisar ilçemize bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacak 60 Milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat işlerinde son aşamaya gelindi.
  Sarıgöl ilçesine bağlı Dindarlı mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı ile daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak için başladığımız sondaj çalışmaları tamamlandı.
  ‘Daha Temiz Bir Manisa’ hedefiyle il genelinde çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Özyurt mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.
  Akhisar ilçemiz Efendi mahallesinde kanalizasyon hattı çalışmalarımız tamamlanmak üzere.Turgutlu ilçemiz Selvilitepe Mahallesi’nde içme suyu hattında ani gelişen arıza sebebiyle Selvilitepe Mahallesi’nde su kesintisi ve basınç problemi yaşanacaktır. Ekiplerimiz arızaya müdahale etmektedir. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur.
  • MASKİ Genel Müdürlüğü
 • 26.03.2024
  DİĞER - Yangına müdahale
  Şehzadeler ilçesi Sancaklı Bozköy çöplük yangını sancaklı Bozköy müfreze tarafından söndürülmüştür.
  Demirci ilçemiz Secaattin mahallesi iş yeri yangını Demirci itfaiye ekiplerimiz tarafından söndürülmüştür.
  Köprübaşı ilçemiz Killik mahallesi iş yeri yangını ekibimiz tarafından söndürülmüştür.
  Yunusemre İlçesi Güzelyurt mahallesinde işyeri yangını Sanayi İtfaiye Grubu Ekipleri Tarafından söndürülmüştür.
  • İtfaiye Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Yol Bakım ve Onarım Çalışması
  Salihli ilçesi Poyraz mahallesi Bozağaç yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Salihli ilçesi Kemerdamları mahallesi su deposu yolu malzemeli bakım çalışması devam ediyor.
  Gördes ilçesi Dalkara mahallesi dolgu çalışması devam ediyor.
  Akhisar ilçesi Beyoba mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Gördes ilçesi Malkara mahallesi 2 nokta yol tamiri devam ediyor.
  Alaşehir ilçesi Osmaniye mahallesi Gürlek Bağlısı yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Ahmetli İlçesi Bahçecik Allahıdır mahalleleri arası koruge boru döşeme çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Kayapınar mahallesi yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Osmancalı İlyasçılar Akçaköy Maldan hattı yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre ilçesi Muradiye OSB yolu kazı ve dolgu çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler ilçesi Gökbel Kalemli arası yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Akhisar ilçesi Küçükhasköy mahallesi yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Saruhanlı Seyitoba Bahadır Paşaköy hattı yol genişletme çalışması devam ediyor.
  Sarıgöl ilçesi TCK Kızlılçukur ayrımı Dadağlı, Karacaali, Beyharmanı mahalle yolunda yol bakım ve onarım çalışması tamamlanmıştır.
  Salihli ilçesi Durasıllı, Akören, İğdecik mahalle yolunda yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler Kazım Karabekir, Ahmet Bedevi mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Yunusemre Tevfikiye Kuyualan Merkez Efendi mahalleleri yol bakım ve onarım çalışması devam ediyor.
  Şehzadeler İlçesi Nurlupınar mahallesi 354 sokak aşınma serimi devam ediyor.
  Yunusemre İlçesi Üçpınar sarma köprüsü kiriş yerleştirmeleri tamamlanmıştır.
  • Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Çevre temizliği
  Manisa Merkezde, Cengiz Aytmatov Caddesi, Öğretmen Evi, Cider Yolu, Barbaros Kavşağı, Mimar Sinan Bulvarı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Halil Erdoğan Caddesi, Karaçay Rekreasyon Alanı, Fikri Bayrıl Spor Tesisleri, Necmi Temizel Spor Kompleksi, Müftü Alim Efendi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, İbrahim Gökçen Bulvarı, Cafe Sera ve çevresi, Kumludere Caddesi, Atatürk Bulvarı, Bahri Sarıtepe Caddesi, Mehmetcik Caddesi, Seyfettinbey Caddesi, Ulupark ve çevresi, Kuşlubahçe, Cemal Ergün Caddesi, Cemal Ergün Meydanı, Çiftlik Parkı, Avni Gemicioğlu Caddesi, Çaybaşı Deresi, Malta Yolu Caddesi, Laleli Parkı, 8 Mart Kadınlar Parkı, Etv Parkı, Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı, Fatih Bulvarı - Kırkağaç İlçemizde Şair Eşref Mahallesi, Menderes Caddesi ve İstasyon Caddesi temizliği - Selendi İlçemizde Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi, Hava Astsubay Kamil Yılmaz Caddesi, Otogar - Soma Bulunan Fatih Caddesi, Atatürk Caddesi, Beşyol Altı ve Üstü - Köprübaşı İlçemizde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi temizliği personellerimiz tarafından yapılmıştır.
  • Çevre ve Koruma Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Trafik düzenleme işlemleri
  Şehzadeler ilçesi, Aşağı Çobanisa, Hacıhaliller,Koldere ve Karaağaçlı mahallelerinde bulunan demir durakların tamiratları yapılmıştır.
  Sehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde Ukome kararları Çözmer ve dilekçelere istinaden gerekli trafik düzenleme çalışmaları yapılmıştır.
  Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde bulunan cam durakların temizlikleri yapılmıştır.
  Selendi ilçesi, Çinan mahallesi, Köprübaşı ilçesi, Kulalı mahallesi ve Borlu mahallelerine demir durak montajları yapılmıştır.
  Salihli ilçesi Allahdiyen mahallesi ile Kaplıcalar arası ilave levhalandırma ve tamirat çalışmaları yapılmıştır.
  Soma ilçesi, Muzaffer Tezcan caddesi ve Onüç Eylül mahallesi Yaprak sokak üzerine kasis montajları ve levhalandırmaları yapılmıştır.
  Yunusemre ilçesi, Maldan, Pelitalanan, Karakılıçlı, Karayağcıhacılar, Mollasüleymanlı ve Üçpınar mahallelerinde bulunan demir durakların tamiratları boyaları ve logoları yenilenmiştir.
  Yarasanlar mahallesi Avni Gemicioğlu Caddesi,2322 Sokak,75.yıl mahallesi 5304 sokak ve Cumhuriyet mahallesi 75. yıl Bulvarı üzerlerine kasis montajları yapılmıştır.
  Avni Gemicioğlu Caddesi no 12 ve Hafsa Sultan Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı no 132 önlerine motosiklet Park yerlerinin montajları yapılmıştır.
  • Ulaşım Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Kaçak Sebze ve Meyve Denetimi
  Hal ekiplerimiz tarafından ilgili yollarda denetimler gerçekleştirilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Bordür ve oluk imalatı
  Salihli beton boru ve kilit parke fabrikasında; 4.080 m2 kilit parke taşı, 60 adet 400’lük beton boru, 10 adet 400’lük 2 girişli taban üretilmiştir.
  • Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı
 • 26.03.2024
  DİĞER - Metal İşleri Montaj, Bakım ve Onarım
  Manisa Merkezde, Kırtık, Çatal, Karakılınçlı - Soma İlçesi, Hürriyet, Yırca, Sarıkaya - Ahmetli İlçesi - Güldede - Salihli İlçesi , Çökelek - Akhisar İlçesi, Ballıca -Gördes İlçesi, Korubaşı -Saruhanlı İlçesi, İstasyon - Kırkağaç İlçesi, Karaali - Sarıgöl İlçesi, Tırazlar -Turgutlu İlçesi, Baktırlı, Kurtuluş, Sivrice - Alaşehir İlçesi, Badınca, Belenyaka, Piyadeler, Hacıbey - Gölmarmara İlçesi, İsmetpaşa - Köprübaşı İlçesi, Atatürk - Kula İlçesi, Bey - Selendi İlçesi, Karakozan - Demirci İlçesi, Demirci mezarlıklarında yabancı ot biçimi ve mıntıka temizliği yapılmıştır.
  • Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı
Sayfa: 1/675 (Toplam 26996 kayıt bulundu)
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu