Engelli Sokak Hayvanlarına Yürüteç Projesi
Anasayfa >

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve VESTEL BEYAZ EŞYA işbirliği içerisinde; geri dönüşümden sağlanan malzemelerin kullanımıyla, felçli durumdaki sokak hayvanlarımızın engellerinin ortadan kaldırılarak özgürce hareket edebilmeleri maksadıyla, “Yürüteç Projesi” ni hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Bu kapsamda, bünyesinde Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi bulunduran Belediye Başkanlıklarının; yazılı resmi talebi doğrultusunda (aşağıya çıkarılan kriterleri de kapsayacak şekilde), Manisa Büyükşehir Belediyemizce, felçli köpekler için gerekli “yürüteç” desteği sağlanacaktır.

 

 

YÜRÜTEÇ TALEBİNDE BULUNMASI GEREKEN KRİTERLER:

 • Belediye başkanlıklarının sorumlulukları altında işletilen bakımevlerince; tarafımıza resmi yollardan yapılacak olan başvurularda, bakımevinde bulunan felçli köpeklerin rehabilite edilmesi maksadıyla, belirlenen ölçülerde yürüteç gönderilecektir.
 • Ölçü alma işlemi aşağıdaki gibi olacaktır:


  A) Arka omuz (Leğen Kemiği) tepe noktası ile pati arası
  B) Üst omuz (ön ayakların omuz tepesi) ile kalça (kuyruk hariç en uzak nokta) arası
  C) Ayaklar düz konumdayken iki pati arası
  D) En geniş nokta göğüs çapı
  E) Üst omuz (ön ayakların omuz tepesi) ile ön pati arası
  F) Ön omuzlar (en geniş aralık)
  G) Kalça (en geniş aralık)
  H) Karın ile yer arası

   
 • Bakımevinde barınan ve tedaviye alınan felçli köpeğin ölçüleri, eşkal bilgilerini içeren (küpe ve mikroçip no) Ek:2 Sahipsiz Hayvan Kayıt Defteri örneği (Veteriner Hekim tarafından imzalanmış) ve engel durumunu bildiren fotoğraflanmış sağlık raporu ( Veteriner Hekim onaylı) tarafımıza gönderilecektir.
 • Belediye Başkanlıklarının sorumluluğundaki bakımevlerinde bulunan felçli köpeği sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza yürüteç hediye edilecektir. Ayrıca, söz konusu felçli köpeğin vatandaşa sahiplendirildiğine dair Ek:1 Sahipli Hayvan Kayıt Defterinin ilgili sayfası da tarafımıza gönderilecektir.
 • Geri dönüşüm malzemeleri stoklarda yoksa teslim süresi değişkenlik gösterebilir.
 • Yürüteçler demonte olarak kurulum kılavuzu ile gönderilecektir. Alan kurum tarafından kurulumu yapılacaktır.
 • Talep edilen yürüteçlerin gönderim bedeli alıcı tarafından ödenecektir.(Karşıdan ödemeli olarak kargoya teslim edilecektir)

NOT: Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığımıza gönderilecek olan yürüteç talebine ilişkin resmi yazıda bulunması gereken kriterlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi işlem sürecini hızlandıracaktır.

 

Previous Next