Ahmetli M.Kemal Atatürk Caddesi, Hükümet Caddesi, Demirciler Caddesi Yol,Tretuvar ve Meydan Düzenlemesi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün heyetiyle birlikte, ilçe ziyaretinde esnaf ve vatandaşlara müjde olarak paylaştığı prestij cadde projesinde çalışmalar başladı. İki etaplı uygulanacak projede ilk olarak altyapı yatırımı olan yağmur suyu hattı için ilk kazma vuruldu. Hükümet ve Demirciler Caddesi’nde uygulanacak projede; toplam bin 400 metre uzunluğundaki caddeler tek şerit olarak tasarlandı. Yaya sirkülasyonunun devamlılığı için kaldırım düzenlemesi, engelli kılavuz çizgileri ve rampaları mevcut olup; otopark cepleri de yer almaktadır. Bitkisel alanlar ve ışıklandırma unsurlarının hat boyunca yer alacağı proje tamamlandığında Ahmetli halkının yürüyüş yapmaktan keyif alacağı, sosyal zamanlarını geçirebileceği, görsel anlamda ilçeye görsel şölen sunacak yeni bir yaşam alanı kazandırılacak.

Ahmetli ilçesi Atatürk caddesi boyunca yaklaşık 1.200 m uzunluktaki çift yön ve 4.50 m şerit genişliği bulunan yol ve kaldırım düzenlemesi projemizde; yolun her iki yönünde 1.30 m genişliğinde bisiklet yolu tasarlanmış olup gerekli görülen yerlerde 116 araçın park edebileceği yola paralel otopark alanı bulunmaktadır.
Yol boyunca yeterli miktarda aydınlatma elemanları kullanılmış, vatandaşlarımızın rahat kullanımı göz önünde bulundurularak yeterli genişlikte tretuvar ve yine engelli vatandaşlarımızın güvenliği için yol boyunca engelli kılavuz ve uyarıcı karoları tasarlanmış ayrıca uygun görülen yerlere elektrikli sandalye şarj üniteleri konulmuştur.
Mevcut ağaçlar korunmuş olup vatandaşımızın görsel açıdan da memnuniyeti düşünülüp tretuvar boyunca yeterli miktarda yeşil alanlar tasarlanmıştır.