Büyükelçilere Festival Daveti
17.12.2015 17:16

Manisa’da 2016 yılında 476’ncısı düzenlenecek Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali öncesinde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ve Manisa İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak ile Ankara’da yabancı ülkelerin büyükelçilerine ziyaretlerde bulundu. Ustamehmetoğlu, Songüler ve Sudak, büyükelçileri festivale davet etti. Davetten onur duyduklarını belirten büyükelçiler, herhangi bir problem olmaması halinde festivale katılım sözü verdi.

19-24 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan 476’ncı Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali öncesinde, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler ve Manisa İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Sudak ile birlikte yabancı ülkelerin büyükelçilerini ziyaret etti. İlk etapta Kazakistan Büyükelçisi Zhanseit Tuimabayev Ankara’da bulunmadığı için Müsteşar Alimkhan Yessengeldiyev ve Dauren Tıshtıkbayev, Kırgız Cumhuriyeti Büyükelçisi Prof. Dr. İbragim Junusov, Gürcistan Büyükelçiliği Müsteşarı Diana Malazonia, Arnavutluk Büyükelçisi Genci Muçaj ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi Fazıl Can Korkut ile görüşen Ustamehmetoğlu, Songüler ve Sudak büyükelçileri festivale davet etti. Büyükelçilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten ve daha önceki yıllarda gerçekleştirilen festivaller hakkında bilgilendiren Daire Başkanı Ustamehmetoğlu, festivalin her yıl olduğu gibi 2016 yılında da renkli geçeceğini belirtti.

Büyükelçiler’den Sıcak Karşılama

Davetten duydukları memnuniyeti ifade eden Büyükelçiler ise Ustamehmetoğlu, Songüler ve Sudak’ın kendilerini ziyaret etmesinden onur duyduklarını söylediler. Festival hakkında bilgi sahibi olduklarını ve katılmayı çok istediklerini dile getiren Büyükelçiler, Manisa’nın ülkelerine gösterdiği ilgiden de memnun olduklarını ifade ettiler.

Türkiye - Arnavutluk İlişkileri Güçleniyor

Geçtiğimiz yılki festivalden çok memnun ayrıldıklarını belirten Arnavut Büyükelçisi Genci Muçaj festival sayesinde Türk-Arnavut halklarının ilişkilerinin güçlendiğini belirterek, 19-24 Nisan 2016 tarihleri arasındaki festivale katılmaktan onur duyacaklarını belirtti. Bu kapsamda Arnavutluk’un Berat şehri ile kardeş şehir anlaşması yapıldı.

Onur Konuğu Bosna-Hersek Olacak

476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali’ne davet edilen ve katılacaklarını belirten büyükelçiler ülkelerinin çeşitli etkinliklerle festivalde yer alacaklarını belirttiler. Bu yılki festivalin onur konuğu ülke ise Bosna-Hersek olacak. Ustamehmetoğlu, “Büyükelçilerimizin sıcak ilgisi ile karşılandık. Kendilerine festival hakkında detaylı bilgiler verdik. Bazı ülkeler daha önceden katılım sağladılar ve konu hakkında zaten bilgi sahibiler. Büyükelçilik ziyaretlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Manisalılara muhteşem bir program hazırlayacağız” diye konuştu.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu