Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
Kent Konseyi
Anasayfa > Kurumsal >

Manisa’da, kent vizyonunun ve hemşehircilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuştur.

Çalışma Şekli

Görüşülmesi istenilen konular, çözülmesi istenilen sorunlar; oluşturulan Çalışma Grupları yoluyla, detaylı olarak üzerinde çalışılıp değerlendirmeye hazır hale getirilmekte, Kent Konseyi Genel Kurulunda çalışma gruplarının raporları kabul edildikten sonra öncelikli görüşülmek üzere Belediye Meclisine gönderilmektedir.

Çalışma İlkeleri

Manisa Kent Konseyi, 

 • “Kente sahip çıkma”, “aktif katılım” ve “çözümde ortaklık” ilkelerinin bütünlüğüne ve Manisa’nın yaşanabilir bir geleceğe taşınmasına katkıda bulunmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin imzaladığı ve onayladığı Birleşmiş Milletler Antlaşmaları ile diğer uluslararası sözleşmelerde yer alan kent ve kent yaşamına yönelik temel ilkeleri hayata geçirmek,
 • Kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini esas almak,
 • Uluslararası gelişmeleri ve ülke koşullarını gözeterek, tarafsız bir yaklaşımla görüş ve öneriler oluşturmak,
 • Katılımcılığı ve ortak akla dayanan uzlaşmayı esas almak,
 • Değişimi ve yenilikleri önceden fark ederek sonuç odaklı çalışma kültürünü benimsemek ve benimsetmek ilkeleri çerçevesinde çalışmalarını yürütür.

Manisa Kent Konseyi

 1. 23 Kasım 2009 tarihinde yapılan Manisa Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Toplantısı ile Yürütme Kurulu üyeleri ve Kent Konseyi Başkanı seçildi. 
 2. 02 Aralık 2009 tarihinde yapılan ilk Yürütme Kurulu toplantı ile yasal mevzuatın yenilenmesine karar verildi.
 3. 10 Aralık 2009 tarihinde yapılan Yürütme Kurulu toplantısında Belediye Başkanlığınca belirlenen 3 aday içinden yapılan seçim sonucunda B. Yonca Ekmekçi Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak oybirliği ile seçildi.
 4. 17 Aralık 2009 tarihinde yapılan Yürütme Kurulu toplantısında Kent Konseyi ve Kent Konseyi Çalışma Grupları yönergeleri Yürütme Kurulu üyelerine dağıtıldı. 
 5. 24 Aralık 2009 tarihinde yapılan Yürütme Kurulu toplantısında 3 sektörde Çalışma Grubu kurulmasına karar verildi. Bunlar: Ekonomi Sektörü Çalışma Grubu, Sosyal Sektör Çalışma Grubu, Altyapı ve Kentleşme Sektörü Çalışma Grubu. 
 6. 04 Ocak 2010 tarihinde yapılan Yürütme Kurulu toplantısında Basın Açıklaması yapılmasına karar verildi.
 7. Kent vizyonu için önemli gündem maddeleri doğrultusunda periyodik olarak kent konseyi yürütme kurulu toplantıları yapılıyor.

 

Manisa Kent Konseyi İletişim Bilgileri
Manisa Belediyesi Gençlik Merkezi
Nişancıpaşa Mah. 1200 Sok. No:2 45010 Manisa-Türkiye
Tel: 0 236 235 20 54
Faks: 0 236 235 20 55
e-posta: kentkonseyi@manisa.bel.tr

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu