Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
18.05.2023 15:47

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde, 2022 yılında Sarıgöl Belediyesi ile imzalanan protokol kapsamında, üreticinin dolu felaketinden korunması ve bunun için ilçeye dolusavar kurulması amacıyla ortak proje hayata geçirildi. Kurulumu yeni tamamlanan dolusavarlar, ilk dolu yağışında faydasını gösterdi. Yaklaşık 10000 dönümlük tarım arazisinin felaketten etkilenmediğine dikkat çeken Sarıgöllü üreticiler, dolusavarlar nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, 17 Mayıs Çarşamba günü, akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlarla beraber, ilçeye bağlı Bağlıca, Çanakçı, Yenikoy, Çavuslar ve Seyhdavutlar mahallelerinde dolu, etkili oldu. Dolunun üzüm bağlarına zarar vermemesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Sarıgöl Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen dolusavarlar devreye girdi. Bu sayede yaklaşık 10000 dönümlük alanın dolu felaketinden etkilenmediği belirtildi. Hayata geçirilen dolusavar projesinin önemine dikkat çeken Sarıgöllü üreticiler, proje için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’a teşekkür ettiler.
Başkan Ergün’den Sarıgöllü Üreticilere Geçmiş Olsun
Dolu felaketinden bağları zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Sarıgöl ilçemizde çiftçimizin ürünleri her yıl doludan dolayı zarar görüyordu. Bunun önüne geçmek için dolu zararının yoğun olduğu bölgelerde üzüm üreticilerimiz için dolusavar alımı yapmıştık. Büyükşehir Belediyemiz, Sarıgöl Belediyemiz ve Çiftçi Malları Koruma Başkanlığımız işbirliğiyle 10 adet dolusavarın kurulumunu yaptık. Yaklaşık 5 milyon gibi bir maliyeti olan bu çalışmamızı Sarıgöl Belediyesi ile yüzde 50 paylaşarak, toplamda 10 adet dolusavarı ilçemize kazandırdık. Tedbir bizden, takdir Allah’tan anlayışıyla yaptığımız çalışma sonucunda yaklaşık 10000 dönümlük alanın doludan zarar görmediğini yaşayarak gördük. Üreticimizin yanında olmaya, onlara yönelik proje üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu