Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
Atıksu Arıtma Tesisleri

Gediz ve Bakırçay Havzalarının eski özlenen günlerine kavuşması için kurulduğumuz günden bu yana yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bu kapsamda ilk olarak ilçe ve belde belediyelerinden devraldığımız 13 atıksu arıtma tesisini yeniden çalışır duruma getirdik. Ardından Manisa, Turgutlu, Soma, Gördes ve Alaşehir Merkez ile Alaşehir Kavaklıdere Mahallesine atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Bu tesislerimizden Alaşehir Merkez ve Kavaklıdere Mahallesindeki Tesisleri son 3 yıllık dönemde ilimize kazandırdık. Atıksu arıtma tesislerine bugüne kadar yaklaşık 520 milyon TL yatırım yaptık. 338 milyon metreküp atıksu arıtımı yaptığımız tesislerimiz ile bereketli havzalarımızı koruma altına aldık.
19 tesisimiz ile evsel nitelikli atıksu kirliliğine son vermek için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Sarıgöl Merkezde inşa ettiğimiz tesiste kısa bir süre sonra atıksu alımına başlayacağız. Demirci ve Selendi Merkeze de atıksu arıtma tesisleri inşa etmek için çalışmalarımız hızla ilerliyor. Kırkağaç İlyaslar Atıksu Arıtma Tesisi için de yer teslimini yüklenici firmaya yaptık.
Köprübaşı ilçemiz için de artık son aşamaya geldik. Bu 3 ilçemize de tesis inşa ederek atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi bırakmayacağız. 
MASKİ kurulmadan önce nüfusun yüzde 34’üne atıksu arıtma hizmeti verilirken bu rakam bugün yüzde 77 seviyelerine taşındı. Hedefimiz ilimizin yüzde 100’üne bu hizmeti sağlamaktır.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu