Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri (BIS)

Soma Belediyesi'nden 10 Şubat 2015 tarihinde devir alınan Bölge Isıtma Sistemi'nin daha iyi işletilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi Bölge Isıtma Sistemleri ve Tanzim Satış İşletmesi(bütçe içi işletme) kurulmuştur.

Soma’nın hava kalitesini yükseltmek ve konutları ısıtmak amacıyla Bölgesel Isıtma Sistemlerinde çok önemli mesafe kat ettik. Bu önemli çevreci projeye şu ana kadar 180 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaparak, 10 bin aboneye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.İletim hatlarının kurulması, Bölgesel Isıtma Sistemi ofisleri kurulumu, konut bağlantıları ve abone bağlantıları tamamen Büyükşehir Belediyemizce yürütülmektedir.
Hedefimiz, bu çalışmalarımızın alanını büyüterek 15 bin aboneye ulaşmaktır.

Şu anda 18 bin aboneyi karşılayacak kapasitede olan sistemimiz  10 bin'in üzerinde aboneye hizmet vermektedir. Mevcut ısı merkezimiz bu abone sayısına sıcak su göndermeye yeterli değildi. İlave ısı merkezi ve pompa sistemlerinin yapılması gerekiyordu. Bunun için ilave bir ısı merkezi inşa ettik. Bununla birlikte yeni pompalar dizayn ettik. Bu yeni ısı merkezi tüm Soma’ya yani 40 bin aboneye hitap edebilecek büyüklükte. İhtiyaç hasıl oldukça pompa ilaveleriyle faaliyetini sürdürecek. Bu etap etap gerçekleştirilen bir yatırım. Gelen talepler doğrultusunda abone sayımızı arttıracağız

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu