Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
Tam Otomasyonlu Otopark

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Manisa merkezdeki otopark sorununu çözmek adına ürettiği en önemli projelerden bir tanesi olan Türkiye’nin en büyük 560 Araçlık Tam Otomasyonlu Otoparkı, 1 Haziran 2016 tarihinde Manisalıların hizmetine sunuldu.  Otomatik Otopark Sistemimizde 7 adet manevra odası bulunmakta, odalardan hem giriş hem çıkış işlemi yapılmakta, bu sistemle aynı anda 7 tane araç kısa bir sürede tam otomatik otoparka giriş yapabiliyor.

560 araç kapasiteli Otomatik Otoparkın 4 Kat Bodrum, Zemin kat ve Zemin üstü 7 kat olmak üzere toplamda 12 kata sahip Otomatik Otopark binasının toplam inşaat alanı 12 bin 750 metrekaredir. 3 katı yüksekliği 2 metre olan SUV tipi araçlara, 9 katı ise yüksekliği 1,60 metre olan binek tip araçlara yönelik olarak tasarlanmıştır. Ayrıca binanın zemin katında, kapalı bekleme salonu, bilet gişeleri, danışma, tesisat odaları, idari odalar ve teknik mahaller bulunuyor. Tam Otomasyonlu Otoparkımız güvenlik kameraları ile 24 saat boyunca takip edilmektedir. Her araca yönelik yangın söndürme sistemleri, uzaktan izleme ve kontrol sistemleri, elden ve otomatik park ücreti ödeme sistemi ile giriş çıkış odalarında yükseklik ve ağırlık kontrol algılayıcıları, lazer alan tarayıcıları, plaka tanıma kameraları, kullanıcı bilgilendirme ekranları, sesli iletişim sistemi, park yardım kamerası, araç algılayıcı manyetik dedektör gibi en son teknolojiye sahip. Binamızın dışındaysa diğer otoparklara göre daha az yer kaplamasından dolayı ortaya çıkan boş alanları da değerlendirerek peyzaj çalışması yapıldı ve bu alan halkımızın kullanımına sunuldu.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu