Demirci ve Selendi Tarihinin En Büyük Yatırımlarına Başladık

2022 yılında Demirci ve Selendi Merkezin altyapıları için temel atma törenlerimizi yaparak çalışmalara başladık. Bu kapsamda, Demirci Merkezde 85 kilometre içme suyu, 80 kilometre kanalizasyon ve 4 adet içme suyu deposunun inşaatını yapacağız. İlçe merkezine doğalgaz hattı da döşendiği için Cumhur İttifakı ortağımız Demirci Belediyesi ile üstyapı işini birlikte yapacağız. 750 bin metrekare kilit parke ve 300 kilometre bordür ile oluk imalatının 3’te 2’si Büyükşehir Belediyemiz, 3’te 1’i de ilçe belediyemiz tarafından yapılacak. Demirci merkezde toplamda 238 milyon TL’lik bir yatırıma hayat vereceğiz.

Selendi ilçemizde de 37 kilometre içme suyu, 39 kilometre kanalizasyon ve 10 kilometre de yağmur suyu hattı inşa ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından 75 milyon TL bedelle ilçe merkezimize 530 bin metrekare kilit parke taş döşeme çalışması yapacağız. Büyükşehir ve MASKİ olarak Selendi’mize 140 milyon TL’lik bir yatırımı kazandırmış olacağız.

Hizmet dönemimizin geride kalan sürecinde ise 766 kilometre kanalizasyon, 958 kilometre içme suyu, 46 kilometre de yağmur suyu hattı döşemeyi, altyapıların ardından ise 6 milyon 200 bin metrekare üstyapı inşa etmeyi planlıyoruz.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu