Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı

Manisa’mız, geçmişte çöp alanlarının patlamalarıyla ve hava kirliliğiyle sürekli olarak ulusal medyada gündeme geliyordu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin teşrif ve katılımlarıyla 2017 yılında Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Sahasının açılışını yaparak Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununu tarihe gömdük.

2017 yılından bugüne kadar da 2 milyon 500 bin ton civarı katı atık işlemden geçirildi ve ekonomiye kazandırıldı. Tesisin kapasitesi ilk açıldığında 650 ton/gün olup, yeni biyolojik – mekanik ayrıştırma tesisinin yapılmasıyla 1.500 ton/gün kapasite artışı sağlanarak 2.000 ton’dan fazla evsel atık bertaraf edilmektedir. Ayrıca tesisimize atıksu arıtma tesisi kazandırdık. Manisa’mız artık çöp alanlarının patlamalarıyla değil, çöplerini ayrıştıran, ekonomiye kazandıran ve bertaraf eden çevreci bir şehir olarak ulusal gündemde kendine yer bulmaktadır.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu