Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
HABERLER
Büyükşehirden Haşerelere Geçit Yok
05.06.2024 14:06

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte sinek popülasyonunu kontrol altında tutmak için ilaçlama çalışmalarını arttırarak devam ediyor. Haşerelerin ortaya çıkardığı olumsuz koşullar için açık alan, gübrelik alan ve çöp konteynerlerinde ekipler tarafından ilaçlama çalışması yapıldı. Haşereler ile mücadele 17 ilçede 51 araç ve 1 drone olmak üzere 52 ekiple yoğun bir şekilde yürütülüyor. 

Manisalıların yaz mevsimini rahat bir şekilde geçirebilmesi için haşereyle mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan, sokak ve açık alan ilaçlamalarını aralıksız sürdürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce yaptığı açıklamada, il genelinde haşereyle mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtirken “Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı olarak, 150 personel, 52 ekiple 17 ilçemizde hizmet vermekteyiz. Buradaki hedefimiz, vektör diye tabir ettiğimiz, sivrisinek, hamamböceği, fare gibi insan sağlığını etkileyici canlıların popülasyonun kontrol altında tutmak. Yapmış olduğumuz uygulamalarla vatandaşlarımızın huzurlu zaman geçirmesini sağlamak. Yapmış olduğumuz çalışmalar bilimsel ve akademik yönden destek alarak sahada etkili ve verimli çalışmalar yapıyoruz. Sahada daha etkili olmak için dronla uygulama ve farklı alternatif ilaçlama yöntemlerini kullanmaktayız” dedi.

Vatandaşları uyardı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı İnce, vatandaşları uyarırken, “Sivrisinek oluşumunun yüzde 86’sı insan eliyle oluşmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteklerine ihtiyacımız var. Özellikle bahçelerimizde yâda balkonlarımızda bulunan saksı altlıkları, bidon ve kova gibi içerisinde durgun su bulunduran her türlü materyal sivrisineklerin üreme noktasıdır. Bir sivrisinek 300 yumurta bırakabilir. Bu sebeplerden dolayı vatandaşlarımızın desteklerine ihtiyacımız var. Özellikle apartmanların sığınak, bodrum ve asansör boşlukları gibi görünmeyen alanlar da bile sivrisineklerin üreme noktaları. Burada el birliği ile mücadele edersek bu problemi çözeceğime inanıyorum” dedi. 

Previous Next
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2024 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu