HABERLER
Büyükşehir’de Yapılandırma Başvurusu 30 Haziran’da Sona Eriyor
07.06.2017 15:21

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne borcu olan vatandaşlar/mükelleflerin, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında, borçların yeniden yapılandırılması için 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar başvuru yapabilecekleri duyuruldu.

27 Mayıs 2017 tarihli 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı kanun kapsamında, Manisalı vatandaşların, Manisa Büyükşehir Belediyesine olan borçların yapılandırılmasına yönelik uygulama rehberi www.manisa.bel.tr adresinden yayımlandı. Mükelleflerin, yapılandırma ile ilgili öğrenmek istedikleri, hangi borç türlerinin yapılandırma kapsamında olduğu, yapılandırma için başvuru merkezleri, başvuru şekli, süreleri ve dilekçe örneği, ödeme imkanları ile dikkat edilmesi gereken tüm hususlara uygulama rehberinden ulaşabilecekleri duyuruldu.
Söz konusu kanun ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların (İdari Para Cezaları ve Gayrimenkul Kira Borçları Hariç) gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların (vergi ziyaı) tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50’sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim uygulaması, yapılandırılan borçların peşin ve taksit ödemelerinde, Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu banka kredi kartları ile peşin veya taksitli olarak ödenmesi gibi imkanlar da mükelleflere sağlandı.
Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017
Yapılandırma kapsamında daha önce yapılandırma fırsatını kaçıran vatandaşların, 30 Mart 2017 tarihinden önceki dönemlere ait borçlarını, başvuru merkezlerine 30 Haziran 2017 mesai bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular, Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Zemin Katı’nda bulunan Gelir Şube Müdürlüğü’ne, tüm ilçelerdeki Koordinasyon İşleri Şube Müdürlüklerindeki veznelere ve Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası (Beyaz Fil arkası) giriş katındaki başvuru noktasına bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir.

Uygulama Rehberine Ulaşmak İçin Tıklayınız >> https://www.manisa.bel.tr/Duyurular/85_7020-sayili-bazi-alacaklarin-yeniden-yapilandirilm.aspx

Previous Next
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu