HABERLER
Büyükşehir Personeline Tarh, Tebliğ, Tahakkuk ve Tahsilat Eğitimi
05.05.2019 13:48

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinde vergilendirmeye esas işlemlerin yürütülmesinde görev yapan tüm personele 213 sayılı Vergi Usul Kanunu kapsamında ‘ 4T Vergilendirme Süreci olarak nitelendirilen Tarh, Tebliğ, Tahakkuk, Tahsilat’ işlemlerinin yapılmasına yönelik eğitim verdi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilen eğitimde 4T Vergilendirme sürecinin işletilmesinde uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerine yer verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi kurum içi personel eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinde vergilendirmeye esas işlemlerin yürütülmesinde görev yapan tüm personele 213 sayılı Vergi Usul Kanunu kapsamında ‘ 4T Vergilendirme Süreci olarak nitelendirilen Tarh, Tebliğ Tahakkuk, Tahsilat’ işlemlerinin yapılmasına yönelik Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile koordineli olarak eğitim gerçekleştirdi. Mali Hizmetler Daire Başkanı Funda Solak’ın da yakından takip ettiği eğitimler 4 oturum halinde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi eğitim salonunda gerçekleştirilen eğitimlerde Gelir Şube Müdürü Serdar Sidar tarafından hizmet kalitesinin arttırılması ve hizmet akışı sürekliliğinin sağlanabilmesine yönelik olarak, yürürlükte bulunan yasal mevzuat ile özellikle 4T Vergilendirme sürecinin işletilmesinde uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerine yer verildi.

“Eğitimler Devam Edecek”

Büyükşehir Belediyesi’nin mali konulara yönelik tüm faaliyet ve hizmetlerinin şeffaf, etkin ve hesap verilebilir şekilde yürütüldüğünü belirten Mali Hizmetler Daire Başkanı Funda Solak, uzun vadede sürdürülebilir mali disiplinin sağlanabilmesi için önümüzdeki dönemlerde de kurum içi eğitimlerin devam edeceğini dile getirdi.

Previous Next
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu