Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
YAPILANDIRMADA SON GÜN 31 ARALIK 2020
30.11.2020 13:14

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında, borçların yeniden yapılandırılması için 31 Aralık 2020 tarihinin son gün olduğunu hatırlatarak, Büyükşehir’e borcu olan mükelleflerin 31 Aralık Perşembe  günü, mesai bitimine kadar borçlarını yapılandırmaya çağırdı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne borcu olan vatandaşlar/mükelleflerin, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında, borçların yeniden yapılandırılması için 31 Aralık 2020 günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecekleri duyuruldu. Yapılan açıklamada, “17 Kasım 2020 tarihli 31307 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik  Yapılması Hakkında Kanun hükümleri kapsamında; Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na 31.08.2020 tarihi itibariyle ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılması, Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim, vergi aslına bağlı cezaların (vergi ziyaı) tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında yüzde 50 indirim uygulanması, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, yapılandırılan borçların peşin ve taksit ödemelerinde, Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu banka kredi kartları ile peşin veya taksitli olarak ödenmesi gibi imkanlar da mükelleflere sağlanmıştır. Başvuruların, Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Zemin Katında bulunan Gelir Şube Müdürlüğüne ve tüm ilçelerdeki Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerindeki veznelere yapılabileceği bildirildi.

Ayrıca Şehzadeler ve Yunusemre İlçelerinde ikamet eden vatandaşlarımız için; MASKİ Genel Müdürlüğü Hizmet Binası ile Yarhasanlar MASKİ Ek Hizmet Binasında, Şehzadeler Belediyesi Hizmet Binası ve Yunusemre Belediyesi Hizmet Binasında Büyükşehir Belediyesi Borç Yapılandırma işlemleri Müracaat ve Başvuru Noktaları oluşturulmuştur. Şehzadeler ve Yunusemre İlçelerinde ikamet eden vatandaşlarımız belirtilen bu başvuru ve müracaat noktalarından da 31 Aralık 2020 günü mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir.

 

 

Değerli Mükellefimiz;

17/11/2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı kanun kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerimiz 31 Aralık 2020 tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi Hizmet noktalarında ya da aşağıdaki linkte yer alan Başvuru Dilekçesinin çıktısı alınarak, eksiksiz olarak doldurduktan sonra ıslak imzalı olarak ve gerekli belgeleri ekleyerek Belediyemize posta yolu ile gönderilmesi durumunda da yapılandırma işlemi gerçekleştirilecektir.


BAŞVURU DİLEKÇESİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
 

Açıklama ve Ekler:

1-Yapılandırma Başvuru Dilekçesi (Adres, Telefon, ve Mail Bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.)
2-Gerçek Kişiler Kimlik Fotokopisi, Şirket ve kurumlarda imza sirküleri başvuru dilekçesine eklenecektir.
3-Merkezefendi Mahallesi 3819 Sokak No: 80 Yunusemre / Manisa ( Manisa Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı)
adresine posta yolu ile gönderilecektir.

Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2024 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu