24.11.2016 18:22

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. 17 ilçede görev yapan öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Ergün, tüm öğretmenlere tek tek hediye takdim etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görevli öğretmenler unutulmadı. İl genelinde bulunan MABEM, MASMEK, konservatuar, kreş, çocuk kültür ve sanat merkezleri ile birlikte gençlik merkezlerinde görev yapan öğretmenler için program düzenlendi. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen programa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Muzaffer Şaşmaz, Muhtarlıklar Daire Başkanı Ersoy Arslan, MABEM, MASMEK, konservatuar, kreş, çocuk kültür ve sanat merkezleri ile birlikte gençlik merkezlerinde görev yapan öğretmenler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emel Aksoy günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Ardından MABEM bünyesinde eğitim gören öğrenciler, Öğretmen Günü’ne ilişkin şiirler okudu.

Ülkemiz yeniden inşa edildi

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı verilmesinin yıl dönümü dolayısıyla kutlanan Öğretmenler Günü’nde bir araya geldiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Savaştan çıkmış, yurdunu düşman işgalinden arındırmış büyük Türk Milleti’nin başındaki kahraman Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin artık topla tüfekle değil, bilimle ve sanatla büyüyeceğini ta o günlerden görmüş ve bununla ilgili gecesini-gündüzüne katarak çalışmıştır. Yıllarca cephelerde hain ve işgalcilere karşı milyonlarca kahraman atamızla birlikte çarpışan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, işgalden sonra dinlenmeyi değil, ülkeyi yeniden inşa etmeyi tercih etmiştir. Böylesi önemli bir liderin neferleri olmaktan dolayı Cenab-ı Hakk’a ne kadar şükretsek az” dedi.

Aydınlık Türkiye’nin temelleri atıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün harf inkılabını hayat geçirerek yepyeni aydınlık Türkiye’nin temellerini attığını dile getiren Başkan Ergün, “Bugün burada bir arada olabiliyorsak, güzel konuşabiliyorsak, kadın-erkek eşit bir şekilde buralarda yer alabiliyorsak, tüm bunları O’na borçluyuz. O’na olan şükranlarımızı göstermek için dönemin Bakanlar Kurulu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı vermiştir. Atamızın bu unvanı kabul edişi olan 24 Kasım tarihi, doğumunun 100’üncü yılı olan 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Sizler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı aydınlanma meşalesini genç bireylere ulaştırmak gibi kutsal bir görevi üstlendiniz. Yaşamımızda ailemizden sonra bizleri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan en önemli kişiler, şüphesiz öğretmenlerimizdir, sizlersiniz. Adeta bir mum gibi binlerce insana ışık veren öğretmenlerimiz, yılda sadece bir gün değil, her gün başımızın tacıdırlar. Günümüzde devletlerin gücünün, bilim insanlarının sayısı, bilim ve teknolojideki seviyeleriyle ölçüldüğünü düşünürsek, öğretmek gibi yüce bir görevin ifa edilmesi olan öğretmenlik mesleğinin önemi bir kez daha ortaya çıkar. İnsan yetiştirme sanatını icra eden öğretmenlerimiz ellerindeki işlenmemiş cevherleri, azimle, sabırla, sevgiyle birer şahesere dönüştürürler. Çünkü onlar bilirler ki, bu şaheserler geleceğin garantisi, aydınlık yarınların umududur” diye konuştu.

17 ilçe, 250 öğretmen ve 7 bin 10 öğrenci

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim ve öğrenime büyük önem verdiğini kaydeden Başkan Ergün, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe güvenle hazırlanmalarına katkı sağlamak adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Başarı çıtasını neredeyse yüzde 100’lere ulaştıran MABEM kurslarımız var. Biz, gençlerimizin ve çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları noktasında elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. MABEM’lerimizde 17 ilçemizde 250 öğretmenimizle tam 7010 çocuğumuza ve gencimize hizmet veriyoruz. 17 ilçemizin tamamında Çocuk Kültür ve Sanat Merkezimizde binlerce çocuğumuza okul öncesi eğitim ve öğretim desteği sağlıyoruz. Buralardan sizlerin katkılarıyla inşallah geleceğin bilim adamları, yöneticileri çıkacak. Sanatsal alanda da Konservatuvarımız bünyesinde eğitimlerle Şehir Tiyatromuz bünyesindeki sanatçı yetiştirmek için gösterdiğimiz çabayla kadınlarımızın yeteneklerini ortaya çıkarmak için açtığımız MASMEK kurslarıyla biz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal’in mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğretmenler Günü’nü kutladı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen eğitim hizmetlerinde öğretmenler ve eğitmenlerin katkısının çok büyük olduğunu vurgulayan Başkan Ergün, “Bu nedenle değerli eğitmen kadromuza moral vermek, emeklerine bir kez daha şükranlarımızı sunmak amacıyla bu etkinlikte buluştuk. Bu zamana kadar fedakârca verdiğiniz emekler nedeniyle hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerden tek beklentim, evlatlarımıza verdiğiniz temel eğitimin yanı sıra; onlara vatan ve millet sevgisini, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını da aşılamanızdır. Bu yolda Allah sizlerin yardımcısı, bizler de destekçiniz olacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu duygularla başta sizlerin olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal eden ve hain terör örgütünün katlettiği şehit öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

İşte bizim irfan ordumuz

Sözlerine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün veciziyle noktalayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan, bilim, kültür ordusudur. İşte burada da Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin irfan ordusu ışıldayan gözlerle bizlere bakmakta. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hediyeleri Başkan Ergün takdim etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nde görev yapan ve daha önceki meslek hayatlarında öğretmenlik yapan isimlere hediyeleri takdim edildi. Başkan Ergün, daha sonra 17 ilçede bulunan MABEM, MASMEK, konservatuar, kreş, çocuk kültür ve sanat merkezleri ile birlikte gençlik merkezlerinde görev yapan öğretmenlere hediyelerini tek tek takdim etti.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu