27.02.2017 07:57

MANİSA Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sahnelenen ve tüm geliri Salihli Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne bağışlanan “El Deliye Biz Akıllıya Hasret”  adlı tiyatro oyunu, Salihli’de tiyatro severlerle buluştu. Salihlililer tarafından oldukça beğenilen oyun, tiyatroseverlere kahkaha dolu bir gece yaşattı.

El Deliye Biz Akıllıya Hasret adlı oyun, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Şehir Tiyatrosunda tiyatro severlerle buluştu. Oyunu Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza San, Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Kaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile çok sayıda sanatsever izledi.
Performanslar Ayakta Alkışlandı
Valentin Katayev’in yazdığı, Göksel Kortay’ın Türkçeye çevirdiği ve Çiğdem Tunç’un yönettiği tiyatro oyununda; ünlü tiyatro oyuncuları, Çiğdem Tunç, Murat Parasayar, Özkan Ayalp, Ünal Zorer, Deniz Değirmenci, Sema Aras, Onur Sarıaltın, Şebnem Erdener, Aron Buniel rol aldı. Ünlülerin gittiği bir spa ve estetik merkezinde geçen trajikomik olayları, yanlış anlaşılmalar sonucunda insanların delirme noktasına gelmesini ve bunun sonucunda yaşanan komik olayları mizahi bir dille anlatan oyun seyircilerin beğenisini kazandı.
Kahkahalar eşliğinde keyifli saatler yaşayan izleyiciler, oyunda hem yönetmen hem de oyuncu olarak yer alan Çiğdem Tunç ile ünlü oyuncuların performansını ayakta alkışladı. Oyun sonunda sanatçılara çiçek takdim eden Büyükşehir Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Çiğdem Tunç Tiyatrosu oyuncularını Salihlili izleyicilerle buluşturan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti.

 

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu