31.05.2012 19:29

MANİSA Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (MASMEK) kursiyerleri, açtıkları yılsonu sergisi ile hünerlerini sergiledi. Eserleri tek tek inceleyerek eğitmenlerden bilgi alan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, başarılarından dolayı kursiyerleri kutladı. Kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden kursiyerler de Başkan Ergün’e el nakışı kravat iğnesi hediye etti.

Manisa Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda (MASMEK) eğitim gören kursiyerleri Kültür Merkezi’nde yılsonu sergisi açtı. Açılışa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da katıldı. Kültür Merkezi Alt Fuaye’de beğeniye sunulan telkari, nakış, mozaik sanatı, Manisa Bezi dokuma, kuyumculuk kursiyerlerinin eserlerini tek tek inceleyen Başkan Ergün, çalışmalar hakkında da El Nakışları Sanatı Eğitmeni Fazilet Patel’den bilgi aldı. Kursiyerlerin yaptıklarını sergileyebileceği ve satış gerçekleştirebileceği mekan talebini de değerlendireceklerini söyleyen Başkan Ergün, “Kurslarda yaptıklarınız gerçekten profosyonel çalışmalar. Kaldı ki el emeği çalışmalar her şeyden değerlidir ve özeldir. Açtığınız her serginin bir öncekinin üstüne çıktığını görüyoruz. O yüzden elbette ki geniş kitlelere ulaşmanız gerekir. Sevgi Sokakları’nda ya da başka bir yerde çalışmalarınızı değerlendirebiliriz. Emeklerinize sağlık.” dedi.

Başkan Ergün’e Kravat İğnesi Hediyesi

Kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden El Nakışları Sanatı Eğitmeni Fazilet Patel eğitmenler ve kursiyerler adına Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e kravat iğnesi hediye etti. El emeği kravat iğnesini kravatına takan Başkan Ergün de nezaketlerinden dolayı kursiyerlere ve eğitmenlere teşekkür etti. Başkan Ergün kursiyerlerin hatıra defterine de günün anlam ve önemine ilişkin düşüncelerini yazarak, Kültür Merkezi Üst Fuaye’deki MASMEK Resim Kursu Sergisi’ni ziyaret etti. Kursiyerlerinin eserlerini dikkatle inceleyen Başkan Ergün, usta ressamlara taş çıkaran kursiyerleri başarılarından dolayı tebrik etti.

Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu