14.07.2011 10:48

Manisa’da devriye görevi yapan Zabıta ekipleri, Laleli bölgesinde satış yapmamaları konusunda uyardıkları seyyar satıcıların saldırısına uğradı. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı resmi araca da zarar veren seyyar satıcılar olay yerinden kaçarken, polis kaçan saldırganlar ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Seyyarla mücadele konusunda çalışmalarını sürdüren Manisa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Laleli’de seyyar olarak karpuz satışı yapan iki kişinin saldırısına uğradı. Dün akşam saatlerinde meydana gelen olay şöyle gelişti; Laleli’de devriye görevi yapan üç kişilik Zabıta ekibi, yolda karşılaştığı seyyar karpuz satıcılarını satış yapmamaları konusunda uyardı. Satış yapmaya devam etmeleri halinde mallarına ve terazisine el konulacağı yönünde uyarılan seyyar satıcılar, bunu üzerine kendi araçlarında bulunan satır ve bıçaklarla Zabıta ekiplerinin üzerine yürüdü. Zabıtanın devriye yaptığı resmi araca da zarar vererek camını kıran saldırganlar daha sonra olay yerinden kaçtı. Saldırı üzerine neye uğradığını şaşıran ekipler, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Polis Karakolu’na giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Gelişme üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Cem Çöllü ve Zabıta Müdürü Aydoğan İra’da Barbaros Mahallesi’nde bulunan Polis Karakolu’na geldi.

Satır ve Bıçaklarla Saldırdılar

Devriye görevi yaptıkları sırada saldırıya uğrayan zabıta personeli ise saldırganları daha önce hiç görmediklerini belirterek, “Laleli bölgesinde normal olarak kontrollerimizi yaptığımız sırada seyyar karpuz satıcıları ile karşılaştık. Kendilerini satış yapmamaları konusunda uyarmamızın ardından üzerimize satır ve bıçaklarla yürüdüler. Bizde bunun üzerine araca geri bindik. Ancak bu sefer araca zarar vermeye başladılar. Daha sonra olay yerinden kaçtıklarını gördük. Karakola gelerek şikâyetçi olduk” dedi.

Seyyarla Mücadelemiz Devam Edecek

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösteren seyyar satıcılara yönelik kontrollerin sıklaştığını ifade eden Zabıta Müdürü Aydoğan İra, bu tür saldırıların kendilerini yıldıramayacağını söyledi. Seyyarla mücadelelerinin artarak devam edeceğini belirten İra, “Bunlar bizi yıldırmaz. Korkup geri atacağımızı kimse beklemesin. Mesai arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Emniyet Müdürlüğü’nde görevli personel arkadaşlarımıza da duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu