Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
05.11.2013 13:04

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi’nde İl Başkanlığı yapmış Ersoy Arslan, Nuri Yansiler, Ziya Elmalı ve Şükrü Efendioğlu’nu makamında ağırladı. Yaklaşan 30 Mart 2014 mahalli idareler genel seçimleri öncesi Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e başarılar dilemek için ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten MHP eski İl Başkanı Ersoy Arslan, Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü’nün de yalnız olmadığını göstermek amacıyla bir deklarasyon yayınladıklarını kaydetti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanlığı yapmış olan Ersoy Arslan, Ziya Elmalı, Şükrü Efendioğlu ve Nuri Yansiler, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretleri ile ilgili bir açıklama yapan MHP eski İl Başkanı Ersoy Arslan, “30 Mart 2014 seçim çalışmalarının arifesindeyiz. Bu manada biz Manisa’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçmişte görev yapmış il başkanları, teşkilat mensupları olarak zaman zaman bir araya gelip istişareler yapıyoruz. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu istişarelerimizi de bugün Ulupark’ta Sayın Başkanlarımla bir araya gelerek, basın yoluyla Manisalılara ulaştırdık. Daha sonra da yine 4 tane il başkanımız, 1 tane bildirimizde imzası var ama kendisi gelemedi, yani 5 tane il başkanımız Cengiz Başkanımıza bir nezaket ziyareti yapıp, O’na başarılar dilemek istedik. Ayrıca Sayın Başkanımızla 4,5 yıldan beri beraber çalışan, Sayın Başkanımızla projelere imza atan, trilyonların altına imza atan gerek Başkanımızın gerekse Manisalıların takdirini kazanmış, kariyer olarak Belediye Başkan Yardımcılığı, Fen İşleri Müdürlüğü yapmakta olan Cem kardeşimize de bir destek vermek mahiyetiyle toplantı yapmıştık” dedi.

Teşkilatlarımız bizim için kıymetlidir

Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü’nün başarılı kariyerinin yanı sıra 1980 öncesi olaylarda şehit olan İl Başkanı Cemil Çöllü’nün kendilerine emaneti olduğunu da ifade eden Arslan, “Cem kardeşimiz, bizim cennet mekan şehidimiz, İl Başkanımız Cemil Çöllü’nün evladı ve bizlere emaneti olması sebebiyle biraz sanki yalnız kaldığını gördüğümüz için biz bu deklarasyonu da yaptık. Bizim Cengiz Başkanımıza güvenimiz tamdır. O’na Manisalılar güveniyor, O’nun hizmetlerini beğeniyor. İnşallah yine oylarıyla O’nu bu noktaya getirecekler. Bu arada biz de hiçbir arkadaşımıza karşı olmadan Cem Çöllü ile muhtemelen yakın zamanda O da adaylığını açıklayacak. Cem Çöllü’ye olan desteğimizi, mazimize uygun olarak, Cemil Çöllü ile siyaset yapmış insanlar olarak, O’nunla köy köy dolaşmış insanlar olarak bu desteği de belirtmeden geçmek istemedik. Bunun bizim davamızla, ülkücülüğümüzle önemli bir irtibatı vardır. Bu manada hepsini bir araya getirip, böyle bir destek sunmak için bu toplantıyı yaptık. Teşkilatlarımız bizim için kıymetlidir. Teşkilatlarımızın adayları bizim için kıymetlidir. Şuanda büyükşehir dışında ilçe adayları belirlenmemiştir. Ama bu arada özel olarak da Cem Çöllü’ye destek vermek için bir araya geldik. İnşallah her şey Milliyetçi Hareket Partisi için iyi olacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayları camiamızın ve Manisalıların desteğiyle başarılı olacaktır. Buna gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

Bu yola MHP’nin adayı olarak girdim

Ziyaretleri nedeniyle eski İl Başkanlarına teşekkür eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, seçim süreciyle ilgili geri sayıma başlanıldığını hatırlatarak, “Bundan 10-15 gün önce Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin hem Ankara’da, hem de buradaki hizmet açılışlarında Büyükşehir Adayı olarak şahsımı göstermiş olmalarının mutluluğunu bir kere daha ifade etmek istiyorum. Tabi geçen 4,5 yıllık süre içerisinde önce şunun bilinmesini istiyorum; Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir adayı olarak bu yola girdim ve bugüne kadar da bu oluşumun içinde her zaman yerimi aldım ve bundan da hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Bu partinin bir neferi olarak, bir Belediye Başkanı olarak, Manisa’ya en güzel hizmetleri yapabilmemin, bütün ekibimle, meclis üyelerimle beraber bunun gururunu yaşıyorum. Tabi tekrar bu görev bize tevdi edildi. Mevcut bu süre içerisinde biz de bundan sonraki çalışmalarımızı bütün teşkilatlar, kadın kolları, Ülkü Ocakları, bütün ülküdaşlar noktasında bilfiil birlik, beraberlik içerisinde yapabilmenin çabası içinde olacağız” dedi.

Adaylara Genel Merkez karar verir

Şehzadeler ve Yunus Emre Belediye Başkan adaylıkları konusunda kararın Genel Merkez tarafından verileceğinin altını çizen Başkan Ergün, “Bu bir yarıştır. Şehzadeler ve Yunus Emre ilçeleri olarak Manisa ikiye bölündü. İki tane de belediye başkanı oraya seçimi yapılacak. Biz ilk günden beri hem Genel Merkez’in söylediği, hem şahsım olarak savunduğum şudur; kimle seçim kazanılacaksa ve veriler ışığında sahada kim iyi çıkıyorsa, adayımız o olacaktır. Bunu ben kullandığım gibi, Genel Merkez’in de getirmiş olduğu çalışmalar ve anketler ile raporlar var. Sonuçta burada yapılacak olan açıklama Genel Merkez tarafından yapılacaktır. Kesinlikle şu olacak, bu olacak veya bunun olması gerekiyor şeklinde bir söylemimiz bugüne kadar olmamıştır. Bunun kararını Genel Merkezimiz verecektir. Teşkilatlar noktasında yapılan bütün çalışma, Genel Merkez bünyesinde yapılan bütün çalışmaların sonucunu göreceğiz, yaşayacağız ve bunu kabul etme noktasındayız. Tabiî ki çeşitli söylemler yapılacaktır, spekülasyonlar yapılacaktır. Ama herkesin Genel Merkez’in kararına uyulması gerektiği bir partili olarak, bir teşkilat içerisinden yer alan herkes için geçerlidir. Bunun böyle bilinmesini istiyorum ve buna da saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. O açıdan bugün vermiş olduğunuz destek için şahsım adına bir kere daha teşekkür ediyorum. İnşallah her şey partimiz için, bizler için hayırlı olur” diye konuştu.

Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu