Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
05.11.2013 19:29

KENT Konseyi Kadın Meclisi’nin Manisa Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirdiği ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya’ projesi kapsamında Gölmarmaralı bayanlar Manisa’yı gezdi. Manisa’nın değişimine ortak olan bayanlar, kentin son yıllardaki değişimine hayran kaldıklarını belirterek Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Manisa Belediyesi’ne teşekkür etti. Bayanlarla bir araya gelen Başkan Ergün de amaçlarının sadece Manisa halkını mutlu edecek hizmetleri hayata geçirmek olduğunu belirterek, “Allah nasip ederse amacımız doğrultusunda Manisa’da yaptığımız güzel hizmetlerimizi şehrimizin dört bir yanına taşıyacağız” dedi.

Manisa Belediyesi’nin desteğiyle Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organizatörlüğünde sürdürülen Haydi Kadınlar Manisa’ya projesinin bu haftaki konukları Gölmarmaralı kadınlar oldu. Manisa Belediyesi’nin kendileri için tahsis ettiği 4 otobüsle kente gelen bayan gurubunun ilk durağı Atatürk Gençlik Merkezi oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu ve Gönüllü Rehber Canan Çağlayan Akyüz ve Kadın Meclisi Üyelerinin bayanlara eşlik ettiği gezide, merkez hakkında detaylı bilgi verildi.

Bayanlar Anıta Hayran Kaldı

Bayanlar, Atatürk Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’na geçerek, merkez sorumlusu Neşe Ay’dan Çanakkale Zaferi’nin Türk Tarihi ve Manisa için önemi hakkında bilgi aldı. Anıtı dikkatle inceleyen Gölmarmaralı bayanlar, Manisa Belediyesi’nin görkemli projeleri arasında yer alan eserde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Buram buram tarih kokan Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı Manisa’ya kazandırdığı için Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden bayanlar, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Savaşı’nda kahramanlık gösteren şehitlerimizi rahmetle andı. Manisa gezisinin öğleden sonraki bölümünde bayanlar sırasıyla Sultan Camii, Muradiye Camii ve Mevlevihane’yi gezdi. Konuklara gezilerde eşlik eden Gönüllü rehber Canan Çağlayan Akyüz, mekanların tarihteki önemine yönelik bilgi verirken, bayanlar camilerde namaz kılma fırsatı da buldu.

Başkan Ergün Alkışlarla Karşılandı

Haydi Kadınlar Manisa’ya projesi kapsamında Manisa’da ağırlanan bayanlar, Sultan Kafe’de çay molası verdi. Bayanların çay molasına Belediye Başkanı Cengiz Ergün de katıldı.

Başkan Ergün’ü alkışlarla karşılayan bayanlar, kendilerine Manisa’yı gezme fırsatı verdikleri için Başkan Ergün’e teşekkür etti. Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin özverili çalışmalarıyla Gölmarmaralı bayanlarla tanışmaktan ve kendilerini Manisa’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Ergün de bayanlara hitaben şöyle konuştu, “Öncelikle Manisa’ya en uzak ilçelerimizden biri olan Gölmarmara’dan kalkıp buraya geldiğiniz ve projeye ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, büyüklerimin de ellerinden öpüyorum. Bizler son yıllarda yaşadığı güzel değişim atağıyla Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan Manisa’mızın değişimini sizlerle paylaşmak istedik. Geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana projemiz dahilinde binlerce bayan hemşerimizi Manisa’da ağırladık. Sağolsunlar onlar da sizler gibi büyük heyecan ve keyifle kentimizi gezdiler, buradan ayrılırken de kendilerini mutlu bir şekilde uğurlamanın hazzını yaşadık” dedi.

En Önemlisi Manisalıların Mutluluğu

Bayanların ‘Manisa çok güzelleşmiş, Manisa Belediyesi’nin hizmetlerine hayran kaldık’ şeklindeki yorumlarına teşekkür eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Elbette amacımız yaptığımız bu güzellikleri büyükşehir kapsamında tüm ilçelerimizde, köy ve beldelerimize de yapmaktır. Biz hiçbir ayrım yapmadan her noktaya hizmet götürmeyi hedefliyoruz. Çünkü önemli olan Manisalılar’ın mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmelerine olanak sağlamaktır. En önemli şey hemşerilerimizin mutluluğudur. Bunu da çok çalışarak, kimseyi ayırmadan, her noktaya eşit hizmet götürerek başarabileceğimize inanıyorum. Çok şükür ki Manisalı hemşerilerimizin hizmetlerimizden memnun olduğuna ve Manisa’da yaşamaktan mutlu olduklarına şahidiz. Allah nasip ederse bu hizmetlerimiz durmadan devam edecek. Manisamız’ı ayrım yapmadan, güzel hizmetlerle ilçeleri, köyleri ve beldeleriyle çok daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Başkan’dan Gölmarmaralı Hemşerilerine Selam

Bayanların kendisine olan ilgisinden oldukça memnun olan Başkan Ergün, ‘Gölmarmaralı tüm kardeşlerimize abilerimize, ailelerimize ve çocuklarımıza, kısacası tüm hemşerilerimize selamlarımı yolluyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Belediye Başkan Yardımcımız Nursel Ustamehmetoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanımız Sevil Şekercioğlu ve gönüllü bayanlarımız gün boyu sizlerle olarak sizleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştılar. Umarım bizler de Gölmarmara’yı ziyaret ettiğimizde sizlerle bir arada olacağız” diye konuştu.

Başkan’a Övgü Dolu Sözler

Gölmarmaralı bayanlar kendileriyle bir araya gelme nezaketi gösteren Belediye Başkan Ergün’e teşekkür etti. Kendisiyle tanışmaktan mutlu olduklarını ifade eden bayanlar, Manisa’yı hak ettiği yerlere getirmiş olmasının mutluluğunu Başkan Ergün ile birlikte paylaştıklarını ifade ettiler. Gölmarmara’ya da güzel hizmetler götüreceğine dair inançlarının tam olduğunu söyleyen Fatma Şahin, “Yıllardır Manisa’ya gelmemiştim. Sağolsunlar bizleri davet ettiler. Gelir gelmez de çok şaşırdım. Şehrimiz ne kadar güzelleşmiş, ne kadar çok hizmet yapılmış bunlara şahit olduk. Gölmarmara’da her yerde Cengiz Ergün’ün hizmetleri konuşuluyor. İnşallah Manisa’ya yaptığı hizmetleri Gölmarmara’ya da yapacak” dedi. Gölmarmaralı bayanlardan biri olan Aysel Türkmen de hayatında ilk kez Manisa’yı detaylı olarak gezme fırsatı bulduğunu söyleyerek, “Bizleri ağırladıkları için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Manisa’yı çok beğendim. Başkanımız Cengiz Ergün ile de tanıştık. Kendisi övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Allah ona sağlık ve sıhhat versin” dedi. Sevinç Pınarcı adlı bayan da Manisa’ya Görmarmara’nın Tiğinli Köyü’nden geldiğini belirterek, “Manisa’daki hizmetlere, Manisa’nın güzelliklerine hayran kalmamak elde değil. Bu geziye katılmaktan çok memnun oldum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu