11.10.2020 16:23

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu, Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleştirildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün de katıldığı genel kurulda, mevcut İl Başkanı Ömer Baysal yeniden İl Başkanlığı görevine seçildi.

 

MHP Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu, Kültür Merkezi Lale Salonu'nda gerçekleştirildi. Genel Kurula MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, MHP İlçe Başkanları ve delegeler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurulda daha sonra genel kurul divanı belirlendi. Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yaptığı genel kurulda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gönderdiği mesaj okundu. Genel kurulda faaliyet raporu ve mali raporun okunmasının ardından İl Başkanı Ömer Baysal konuşma yaptı. Baysal, “Bugün bir nefer olarak girdiğim hareket içerisinde il başkanı olarak huzurunuzdayım. 17 ilçemizde kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Tüm kongrelerde kazanan teşkilatımız olmuştur. Bugün il kongresinden çıkacak tek sonuç vardır. O da birlik ve beraberliktir" dedi.

"Ermenistan'ı Nefretle Lanetliyorum"

MHP Olağan Genel Kurulu'nda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de konuşma yaptı. Sözlerine Azerbaycan’ın terörist Ermenistan’ın işgaline yönelik yaptığı haklı mücadeleye değinerek başlayan Başkan Ergün, "Ermenistan’ın uzun yıllardır işgal ettiği Azerbaycan toprakları üzerinde işgalciliği yetmiyormuş gibi, sivil vatandaşları hedef alan saldırısını buradan bir kez daha nefretle kınıyorum. Alçakça saldırılarda hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Azerbaycan’ın meşru müdafaasında her zaman kardeşimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum. Bu konuda bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin şu sözlerinin altına imza atmamak mümkün değildir: “Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum. Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz" dedi.

"MHP Bayrağını En Yüksekte Tutmak İçin Çalışıyoruz"

MHP Teşkilatının gayreti, doğru ve planlı çalışmalarla birlikte 2009 yılından bu yana MHP bayrağını Manisa'da en güzel şekilde dalgalandırmak, MHP bayrağını en yüksekte tutmak için canla başla çalıştıklarını ifade eden Başkan Ergün, "Elektrikleri kesilen, alacaklıların kapısında beklediği bir belediyeden bütçe rekorları kıran, şehrin kanayan yaralarına merhem olan ve bugün 17 ilçesine ve 1089 mahallesine hizmet ulaştıran bir belediye olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz. İşgal ettiğimiz makamlar, devletimizin imkanlarına sahip çıkmayı, liderimiz Devlet Bahçeli’yi en güzel şekilde temsil etmeyi, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi bayrağını zirvede tutmayı gerektiren makamlar olduğunun bilincindeyiz. Bu çizgimizi hiç bozmadık bozmayacağız. Bizler, 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim' diyen bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin temsilcileri olarak, Manisa’mıza hizmet sevdasıyla çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Geride bıraktığımız 11 yılda Manisa’mıza kazandırdığımız eserler, yaptığımız yatırımlar ve ortaya koyduğumuz projeler, Manisa halkının takdiri ve bağımsız araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmalar sonucunda Manisa’mızın adını yukarılara çıkararak, bizlerin ne kadar doğru işleri orta koyduğunun adeta birer ispatı oluyor" diye konuştu.

"Kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını Temenni Ediyorum"

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Bu kutsal toprakların aziz şehitlerimiz ve kahraman atalarımızdan bizlere miras kaldığı bilinciyle mirasımıza ve emanetimize sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. Miras aldığımız bu toprakların bugünün ve yarınlarının daha huzurlu, mutlu ve güvenle yaşanan vatan parçası olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhuriyetimizin kurucusu başkomutanımız büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği Muassır Medeniyetler seviyesine ulaşmanın yolunun çalışmaktan geçtiğini biliyoruz. Bıraktığı ülküyle başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş, O’nun her daim yanında yer almış bilge liderimiz Devlet Bahçeli ve ülkemizin sigortası Milliyetçi Hareket Partisi’nin neferleri olarak önce ülkemiz, önce milletimiz demeye son nefesimize kadar devam edeceğiz. Arkamızda 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diyen nesiller bırakırsak bundan onur ve gurur duyarız. Bu duygularla bugün gerçekleştirilen il kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, ülkemizin sigortası Milliyetçi Hareket Partimizin başarılarının kat kat artarak devam etmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün ve İlçe Belediye Başkanlarına Teşekkür Etti

MHP Manisa Olağan Genel Kurulunda son olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz Söz aldı. Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, "Manisa Anadolu’nun kadim şehirlerinden birisidir. Geçmiş ve geleceğimiz arasında sağlam bir köprüdür. İstiklal savaşında nice fedakarlıkların yapıldığı kutlu şehirdir. Bu nedenle Manisa demek diriliş demektir. Manisa demek iman ve inançla yoğrulmuş milli kudrettir. Manisa geçmişten bugüne milli duruşu dosta düşmana gösterdi. Bu tarihi şehrimizle ne kadar gurur duysak azdır. Ne mutlu bize ki Manisa'da Milliyetçi Harekete kayıtsız kalmadı. Manisalı kardeşlerimiz her daim MHP’nin destekçisi oldu. 3 dönemdir belediyeyi bizlere emanet eden Manisalı kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Manisa için çalışan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere Salihli Belediye Başkanımız Zeki Kayda'ya, Selendi Belediye Başkanımız Nurullah Savaş'a, Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun'a, Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati Selçuk'a ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanlığı görevine tekrardan seçilen İl Başkanı Ömer Baysal'a da görevinde başarılar diledi.

Yeni Yönetim Belirlendi

MHP Manisa İl Başkanlığı olağan genel kurulunda daha sonra oy kullanma işlemleri gerçekleştirildi. Delegelerin oylarını alan Ömer Baysal MHP İl Başkanlığına tekrardan seçildi. Baysal'ın yönetiminde şu isimler yer aldı. Mehmet Ödevli, Mustafa Karakaş, Recep Özkan, Osman Güler, Ahmet Karadağ, Bahadır Vardar, Hüseyin Alp İlker, Murat Taşkıran, Emrah Kıvrak, Erdal Tengiz, Mustafa Genç, Soner Özer, Ali Tetik, Sezer Berkay Çelikkanat, Mehmet Alperen Erdem, Soner Ataibiş, Neşe Meteler Töz, Kadir Çitçi, Fevzi Açıkel, Ayhan Türkgüler Melih Kaleli, Engin Aşıcı, Aziz Pekdurlan, Cemil Meriç.

 

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu