27.05.2014 17:09

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 yılında hizmete sunduğu Atatürk Gençlik Merkezi, her branşta ücretsiz verdiği kurslarla Manisalıların büyük ilgisini çekiyor. Sanat kurslarının yanı sıra sertifikalı kurslarla birlikte dershane etiğimi de veren Atatürk Gençlik Merkezi’nden, yediden yetmişe her kesim faydalanabiliyor. Yaz dönemi kurslarıyla ilgili başvuruların 20 Mayıs’ta başladığına dikkat çeken Atatürk Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Özkal Karataş, başvuruların 20 Haziran’a kadar devam edeceğini belirterek, Manisalıları bu kurslara davet etti.

Faaliyete girdiği 2013 yılından bu yana Manisalıların büyük ilgi gösterdiği Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi’nde verilen kurslar büyük ilgi görüyor. Yaz dönemi kurs başvuruların 20 Mayıs’ta başladığını belirten Atatürk Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Özkal Karataş, başvuruların 20 Haziran’a kadar devam edeceğini söyledi. Yaklaşık bir buçuk yıldır kurs faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Karataş, yaz dönemi, güz dönemi ve kış dönemi olmak üzere üç farklı dönemde kurs düzenlediklerini belirterek, “El işi kurslarımız, ahşap, iğne oyası, seramik, yağlı boya ve temel resim başta olmak üzere çeşitli branşlarda hizmet veriyoruz. Gençlik merkezimiz haftada bin 9 kursiyere hizmet veriyor. Ayrıca dershanemize kayıtlı 279 öğrencimizi de çeşitli sınavlara hazırlıyoruz. Yine pilates, aerobik ve step alanlarında da faaliyet gösteren bir sağlıklı yaşam alanımız bulunuyor. Bununla birlikte 100 kişilik dans salonumuzda halk oyunları kursuda veriyoruz” dedi.

Sosyal Projelere Destek

Atatürk Gençlik Merkezi olarak sosyal projelerin içerisinde de yer aldıklarını belirten Atatürk Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Özkal Karataş, “Büyükşehir Belediyemizin protokolleri çerçevesinde ZİÇEV, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan gelen öğrencilerimiz ile birlikte Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören hastalarımıza da gençlik merkezimizde çeşitli kurslar veriyoruz. Buradan gelen arkadaşlarımız, eğitmenlerimiz eşliğinde el sanatları, pilates, aerobik ve konservatuarımızda da müzik eğitimi alıyorlar” şeklinde konuştu.

Sertifikalı Kurslar Veriliyor

Atatürk Gençlik Merkezi’nde sertifikalı kurslarında verildiğini ifade eden Duygu Özkal Karataş, “Milli Eğitim onaylı bu kurslarımız içerisinde bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, diksiyon ve İngilizce kurslarımız bulunuyor. Bu branşta eğitim gören arkadaşlarımız buradan aldıkları sertifikaları iş hayatlarında da kullanabiliyorlar” diye konuştu. Özkal Karataş başlattıkları, “Herkes Bilgisayar Öğrensin” ve “Annem Bilgisayar Öğreniyor” projelerinin de devam ettiğini belirterek bu projeden faydalanan kursiyerlerinde usta eğitmenler tarafından bilgisayar eğitimi gördüklerini, katılım belgesi alarak gündelik hayatlarında rahatlıkla bilgisayar kullanmaya başladıklarını söyledi.

Yaz Dönemi Kurs Kayıtları Başladı

Yaz dönemi kurs kayıtlarının başladığını da ifade eden Özkal Karataş, “Kurslarımızdan faydalanmak isteyen herkesi gençlik merkezimize bekliyoruz. Başvuru yapan herkes usta eğitmenlerimiz tarafından istedikleri branşta eğitim alabilir. Yaz dönemi başvurularımız 20 Haziran’a kadar devam edecek” dedi.

Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu