18.06.2014 16:55

MANİSA Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, gerek el becerisi, gerekse sanattan hoşlanan herkes için farklı alanlarda eğitim sağlayan, sanat ve meslek edindirme kursları, Manisalı vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. MASMEK’te ücretsiz olarak eğitim alan kursiyerler, sağlanan eğitimler sayesinde mesleki kabiliyet kazandıklarını ifade ederek, kendilerine sağladığı destekler nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları, kuyumculuk, telkâri, seramik, çini boyama, resim, Manisa Bezi, ahşap boyama, kitre bebek yapımı, ebru sanatı, iğne oyası, kurdele nakışı, dekoratif ev aksesuarları, Kaat’ı sanatı, hazır gereçlerle takı yapımı, giyim, tel kırma, ev mefruşatı, mozaik ve üç boyutlu şekillendirme branşı gibi çok sayıda branşta Manisalı vatandaşa hizmet veriyor.

MASMEK Kursiyerlerinden Başkan Ergün’e Teşekkür

Ücretsiz olarak sağlanan eğitimler nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden kursiyerler, aldıkları eğitim sayesinde ortaya güzel eserler çıkarttıklarını, bu ürünleri satarak ailelerine ek gelir sağladıklarını ifade etti.

Büşra Akkaya (Ev Hanımı): Yaklaşık 3 aydır MASMEK’te ahşap boyama kursu eğitimi almaktayım. Aldığımız eğitim sonrasında ortaya güzel eserler çıkarttık. Bu eserlerimizi gerek sergileyerek, gerekse internet yoluyla satma imkânı da buluyoruz. Bizlere bu imkânı sağladığı için, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.

Şükriye Uzun (Ev Hanımı): Boş vakitlerimi değerlendirebilmek için MASMEK’te eğitim almaya başlamıştım. Eğitim aldıkça, farklı farklı ürünler yaptım. Ortaya çıkarttığım ürünleri kendim kullandım. Yakınlarım tarafından beğenilen ürünlerimi satmaya başladım. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanan eğitim sayesinde yaptığım ürünlerimi satarak, ev bütçeme katkı sağlamaya başladım. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum.

Şafak Azad( Öğretmen): MASMEK’te çini kursu almaktayım. Aldığımız bu eğitim, dışarıdaki kurslarda çok yüksek fiyatlarda alınan bir eğitim. Ancak, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisalı vatandaşlara sağlamış olduğu imkân ile bu eğitimi ücretsiz olarak almaktayız.

Nur Nisa Doğan(Ev Hanımı): Geçen yıl ilk olarak seramik kurslarıyla MASMEK ile tanıştım. Hobi olarak başladığım kurslardan ortaya güzel eserler çıkartmanın mutluluğunu yaşadım. Bu senede yeni şeyler öğrenmek, el becerimi geliştirmek amacıyla ahşap boyama kursuna gidiyorum. Belki ileride ürünlerimi satabilirim.

Aylin Fındıklar (Ev Hanımı): MASMEK’e 3 yıldır katılıyorum. Hobi amaçlı katıldığım kurslarda, aldığım eğitimle ortaya güzel eserler çıkarttım. Bu ürünleri satarak ev bütçeme ek gelir sağlıyorum.

Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu