23.06.2014 17:08

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Ramazan ayı etkinliklerine özel hazırladığı ‘Zeyno ve Denyo’ isimli ortaoyununun provalarına devam ediyor. Müzik ve kahkaha tufanının bir arada sentezlendiği oyun, Ramazan ayında Manisalılara keyifli ve bol kahkahalı vakit geçirmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yılki Ramazan ayı etkinliklerinde ‘Kız Kaçırma’ adlı ortaoyunuyla Manisalılarla buluşan Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bu yıl da Manisalılara keyifli dakikalar yaşatacak ‘Zeyno ve Denyo’ oyunuyla perde diyecek. Müzikal tarzda ve bol kahkahalı olan ortaoyunu tek perde ve 75 dakika sürecek. Manisalılara hoşça vakit geçirecek ve kahkahaya boğacak olan oyunun konusu şöyle: Kahveci Satılmış’ın kızını evlendirme kararı alması üzerine Satılmış Bey’de gönlü olan Katina Hanım, Zeyno için damat arayışlarına başlar. Bir gün içinde mahalleye birçok damat adayı gelir. Acaba Zeyno kimi tercih edecektir? Tabi bu işten mahallenin çiçekçileri ve Denyo karlı çıkar.

Gezici tırla ilçelerde de gösterilecek

Oyunun provasını Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitmenleri izledi. ‘Zeyno ve Denyo’ adlı oyunun Niobe Açık Hava Tiyatrosu’nun yanı sıra gezici tırla ilçelerde de gösterileceğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, saat 21.30’dan sonra başlayacak olan etkinliklere tüm Manisalıları davet etti. Tayfun Şengöz’ün yazıp yönettiği oyunda Zeyno rolünde İrem İner, Denyo rolünde ise Kaan Şensoy oynarken, Harun Ovagülü (Faik), Servet Sencel (Katina), Derya Bozdoğan (Hayriye), Name Katlan (Huriye), Sabri Sür (Sadi), Abdullah Işılak (Kekeme), Selimcan Doğancı (Laz), Mertcan Üreten (Trakyalı) ve Mert Özdemir (Ömer) de oyunda oynuyor.

Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu