26.09.2022 16:32

MASKİ Genel Müdürlüğü, son günlerde Yunusemre ve Saruhanlı ilçelerinde yaşanan su kesintilerinin diğer altyapı çalışması gerçekleştiren elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon firmalarının yaptığı kazılar sırasında içme suyu hatlarına zarar vermelerinden dolayı kaynaklandığı yönünde kamuoyunu bilgilendirerek, hatta zarar veren kurumlara cezai işlem uygulandığı vurgulandı.

 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon firmalarına yapacakları derin kazılar öncesinde hatların geçtiği güzergahlar noktasında bilgilendirmede bulunulmaktadır. AYKOME ve ilçe belediyeleri üzerinden yapılan başvurulara MASKİ’nin sorumlu birimleri tarafından hatların güzergahları ve derinlikleri ilgili firmalara verilmektedir. Ancak, yapılan kazılar sırasında ne yazık ki hatlarımız zarar görebilmektedir. Son günlerde Yunusemre Yeni Mahallede bir telekomünikasyon firması ile Saruhanlı’da doğalgaz hattı döşeyen firmanın içme suyu hatlarına zarar vermesinden kaynaklı su kesintileri yaşanmıştır. İdare olarak içme suyu arıza ekiplerimiz zarar gören hatların tamiratını ivedi bir şekilde yaparken, 185 Çözüm Merkezine gelen tüm talepler de cevaplandı ve sular verildi.

 

Firmalara cezai işlem uygulanıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, elektrik, doğalgaz ve telekomünikasyon gibi firmaların yaptığı altyapı çalışmaları sırasında hatlara zarar vermelerinden kaynaklı su kesintisine ve su kayıplarına neden oldukları durumlar için cezai işlem uygulamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.  

 

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu