Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
11.12.2023 17:12

2022 ve 2023 yıllarında toplam bin 300 ton gübre desteğini üreticilerle buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı için de gübre desteğini sürdürecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde tek yıllık bitki üretimi yapan üreticilere yönelik gerçekleştirilecek gübre desteği için 12 Ocak’a kadar başvuru yapılabilecek.

 

‘Üretken Belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde kırsal kalkınmaya yönelik sağladığı destekleme projelerine aralıksız devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında da gübre desteğini sürdürecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde 2022 ve 2023 yıllarında toplam bin 300 ton gübre desteği gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı destekleme başvurularını başlattı. Proje kapsamında desteklemeler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da tek yıllık bitki üretimi yapan üreticilere yönelik olacak. Proje kapsamında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan ve Ziraat Odası’ndan alınacak Çiftçilik Belgesi ile üretimini belgeleyebilecek olan üreticilerden 3-10 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiren üreticilere 2 (iki) çuval, 10-20 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiriciliği yapan üreticilere 4 (dört) çuval, 20-50 dekar arası Demirci, Gördes, Kula, Köprübaşı ve Selendi ilçelerinde üretim yapan üreticilere 6 (altı) çuval ve diğer ilçelerde 20-30 dekar arası tek yıllık ürün yetiştiriciliği yapan üreticilere 6 (altı) çuval ve gübre desteği verilecek. Gübre bedelinin yüzde 50’si Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe desteği olarak karşılanacak olup; kalan yüzde 50’si ise üreticilerden çiftçi katkısı tutarı olarak alınacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gübre desteğinden yararlanmak isteyen üreticiler, ilçelerde Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerine, merkezde ise Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na 12 Ocak tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

 

 

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu