21.10.2014 14:46

MANİSA Büyükşehir Belediyesi MASMEK El Sanatları Bölümü kursiyerleri açtıkları dönem sonu sergisi ile hünerlerini sergiledi. Yüzlerce eserin görücüye çıktığı sergide, birbirinden özel el emeği eserler beğeniyle incelendi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları el sanatları bölümünde eğitim gören hanımlar, açtıkları sergi ile birbirinden güzel eserlerini Manisalıların beğenisine sundu. Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda düzenlenen serginin açılışını Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Özkal Karataş, eğitmenler ve kursiyerler gerçekleştirdi. Serginin açılış kurdelesini kesen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, yıl boyu açtıkları birbirinden güzel sergilere bir yenisini daha ekledikleri için kursiyerlere teşekkür ederek, emek verenleri kutladı. Kuyumculuk, Telkari, seramik, çini boyama, resim, Manisa bezi, ahşap boyama, kitre bebek yapımı, ebru sanatı, iğne oyası, kurdele nakışı, dekoratif ev aksesuarları, Kaat’ı sanatı, hazır gereçlerle takı yapımı, giyim, tel kırma, mozaik ve üç boyutlu şekillendirme kurslarını kapsayan sergide 4 eğitmenin 100 kursiyere verdiği eğitimlerin neticesinde ortaya çıkan eserler büyük beğeniyle incelendi. Yoğun katılımın olduğu sergide, birbirinden güzel yüzlerce el emeği eserler göz doldurdu. Serginin 21-24 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacağı belirtildi.

Kadın Kooperatifinden El Sanatları Sergisi

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve beraberindekiler,Hünerli Eller sergisinin açılışının ardından,Manisa Büyükşehir Belediyesi S.S Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (Kadın Kooperatifi) işbirliğiyle düzenlenen, Kooperatif üyesi hanımların El Sanatları sergisinin açılışına da katıldı. Kadın Kooperatifi Başkanı Nilgün Beşirik, “Kadın Kooperatifi üyesi kadınlarımızın el emeği ile yaptıkları eserleri burada sergiliyor olmak büyük bir onur. Bizlere desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Sergiyi gezen Ustamehmetoğlu’na Manisa Bezi üzerine yapılmış Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün portresi hediye edildi.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu