Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
10.05.2024 16:35

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Çalışkan Arılara Merhaba’ projesi kapsamında il genelindeki öğrencilere yönelik düzenlenen arı dünyası farkındalık eğitimleri sürdürülüyor. Gölmarmara ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu üçüncü sınıf öğrencileri de Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’ne gelerek arı dünyası farkındalık eğitimine katıldı.

Tarımsal üretimin yoğun olarak gerçekleştirildiği kırsal alanlarda, sebze ve meyvelerin üretilmesinde kritik rol oynayan arılar, bitkiler arasındaki tozlaşmayı sağlayıp doğadaki dengenin korunmasına önemli katkı yapıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi de ortaya koyduğu çalışmalarla Manisa’da arıcılığın sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde yapılması için öncü oluyor. Yediden yetmişe Manisalı vatandaşlar Merkez’e gelip düzenlenen eğitim programlarına katılarak arıların dünyası hakkında farkındalık kazanıyor. Bu kapsamda Gölmarmara ilçesi Hıroğlu Mahallesi’nde bulunan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’ne Atatürk İlkokulu’nda eğitimlerine devam eden üçüncü sınıf öğrencileri de arı dünyası farkındalık eğitimi için geldi. Arıcılık Teknikeri ve Merkez Sorumlusu Hüseyin Balkaya tarafından Merkez’de yapılan arıcılık faaliyetleri öğrencilere anlatıldı. Öğrenciler, binanın içerisinde yer alan gözlem kovanı aracılığıyla arıların dünyasını daha yakından görme fırsatı buldu. Arı dünyası farkındalık eğitiminin sonunda arıcılığı anlatan bir boyama kitabı da öğrencilere hediye edildi. Arıların dünyası ile tanışmanın neşesini yaşayan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde bol bol fotoğraf çektirdi. 

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu