26.11.2014 10:11

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla MASMEK, MABEM, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezleri ile Kreş öğretmenleri ve eğitmenlerini özel bir gecede buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi ailesi içerisinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı 122 öğretmen ve eğitmene teşekkür eden Başkan Ergün, “Sizler baş tacımızsınız. Belediyemizin eğitime açılan kapısı olan, başarılarıyla bizleri onurlandıran sizlerle gurur duyuyorum. Bundan sonra aynı heyecan ve mutlulukla 17 ilçemizle birlikte daha da büyüyen bir aile olacağız” dedi.

Sultan Kafe Restoran’da düzenlenen Öğretmenler Günü özel yemeğine başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, başkan danışmanları, şube müdürleri, öğretmen ve eğitmenler katıldı. Gecenin ilk konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Şube Müdürü Ergün Aksoy, eğitim merkezleri ile bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 15 eğitim merkezinde 104 derslik, 65 kurs çeşidiyle 122 öğretmenin yaklaşık 7 bin 640 kursiyere hizmet verdiğini ifade eden Aksoy, “Kurslarımız gerek hafta içi gerek hafta sonu faaliyetlerine devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik planlarına uygun olarak 17 ilçesiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi Projesi kapsamında bütün ilçelerimizin, dershanelerimizin çocuk kültür sanat merkezlerimizin ve meslek edindirme kurslarımızı açabilmek için koordinatörlerimizle, ilçe belediye başkanlarıyla gerekli görüşmeler, ziyaretler yapılmış ve bu anlamda geri dönüşler başlamıştır. İlçelerimizden eğitim anlamındaki taleplerin bilinciyle hedefimiz Manisa’da ne varsa 17 ilçemizde de o hizmetleri vermektir. Tüm öğretmen arkadaşlarımız şunu unutmamalıdır, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Biz bunlara inanarak çalışmalarımızı buna göre yürütüyoruz. Eğitime önem veren, Manisa’yı ve ülkesini çok seven bir başkanla çalıştığımız için bizler son derece gururluyuz. Bu anlamda kendisine bizlere verdiği destek için teşekkür ediyor, tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum” dedi.

En Büyük Destekçimiz Başkanımız

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu da gece yaptığı konuşmada yıllarını öğretmenliğe vermiş biri olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi çatısı altında olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Ustamehmetoğlu, “Öncelikle benim için gönlümde ayrı bir yeri olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. İyi ki öğretmenim diyorum. Çünkü çocukları küçük yaşlarda hayata hazırlamak mutluluk vericidir. Ben burada en büyük desteği Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den aldığımı belirtmek isterim. Çünkü ben emekli olduktan sonra Başkanımız’ın takdiriyle yine öğrencilerimle birlikte oldum, öğretmen arkadaşlarımızla oldum. Yani ben ne çocuklardan ne velilerden ne öğretmenlerden ayrıldım. Bu anlamda Başkanımız’a minnetlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Gün Sizin Gününüz

Davetlilerin alkışları arasında başladığı konuşmasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin her geçen gün büyüyen bir aile olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de eğitim merkezlerinin tümüyle gurur duyduğunu ifade etti. Başkan Ergün duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştı, “Bugün özel bir gün, bugün sizin gününüz. Öğretmenler bizim olmazsa olmazlarımız. Ülkemizin en değerli taşlarındandır. Değerliler, çünkü sonuçta bu ülkenin dünden bugüne bugünden yarına taşıyacağımız evlatlarımızı çocuklarımızı eğiten öğretmenlerdir. Bu ülke coğrafyasında onların yeri çok farklıdır. Sonuçta başta Cumhuriyet olmak üzere ülkemizin temel değerleri yeni yetiştireceğimiz nesilleri geleceğe taşımak sizlerin elinde. Çocuklarımızı nasıl eğitirsek geleceğimiz o şekilde belirlenir. Nur içinde yatsın en büyük öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeye bizleri yetiştirecek öğretmenleri başının tacı yapmış. Sizler de başımızın tacısınız. Bunun bilinmesini isterim”

Çok Daha Güzel Günler Bizleri Bekliyor

Göreve geldikleri 2009 yılından bu yana 5,5 seneyi geride bıraktıklarını ve bu süre içerisinde aile fertleri sayısının artmış olmasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Başkan Ergün, “Bugün 122 öğretmenimiz Manisalı çocuklar ve gençlerimiz için eğitim hizmeti veriyor. Bundan gurur duyduğumu bilmenizi isterim. Bu yükselişimizde emeği geçenlerden Allah razı olsun. İnşallah büyükşehir olmamızla birlikte 4 yıllık süre içerisinde 17 ilçemizde de öğretmenlerimiz olacak. Bu sayıyı 222’lere 322’lere taşıyacağız. İnşallah hep birlikte yumruğumuzu eğitime vuracağız. Bu vesile ile bizleri bir araya getiren başta Kültür Daire Başkanımız olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Her günümüz böyle mutlu olsun. Her zaman dediğimiz gibi her ailede ufak tefek sorunlar çekişmeler, rekabetler olacaktır. Bunları aşmak bizim elimizde. Ufak da olsa kırgınlık olursa da hoşgörüyle yaklaşmak gerekiyor. Her sene rekor üzerine rekor kıran yüzde yüz başarı sağlayan MABEM’i özellikle kutlamak istiyorum. Sağ olun var olun. Allah hepinizden razı olsun. Belli süreçlerden geçiyoruz. Umutsuzluğa düşmeden moralimizi bozmadan çok daha güzel ve iyi günlere kavuşacağımıza inanıyorum. İnancımızı kaybetmeyelim. Ben ticari hayatımda da olsun, çalışma hayatımda da olsun 5,5 yıllık süre içerisinde her şeye biraz daha olgunlukla yaklaştım, sabırla çok daha fazla çalışmak gayretiyle çalıştım. İnanıyorum ki sizler de bu sabırla başaracaksınız. Zaten başarı kendiliğinden gelecektir. Hepinizin günü kutlu olsun, başarılarınız daim olsun. İnşallah nice 24 Kasımları sizlerle birlikte sağlıkla, mutlulukla ve başarıyla karşılayacağız” dedi. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi MABEM, AGEM ve Konservatuar adına Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu’na, Kültür Müdürü Adem Gökçe ve Eğitim Şube Müdürü Ergün Aksoy’a plaket takdim etti. Kültür Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin el işi çiçeklerini alan Başkan Ergün de tüm öğretmen ve eğitmenlere günün anısına hediye takdim ederek, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hatıra fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdi. Gece Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın seslendirdiği birbirinden özel parçalarla devam etti.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu