18.05.2015 10:35

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Ergün, “19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır. Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “16 Mayıs’ta sessizce yola çıkan Bandırma Vapuru’nda bulunan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Türk ulusunun bağımsızlık tutkusunu yüreklerinde hissederek Samsun’da bağımsızlık mücadelesine başladıkları gündür. Türk ulusunun yokluk ve yorgunluk içinde bulunduğu ve bazılarının düşmanla işbirliği yaptığı o günlerde, Gazi Mustafa Kemal ve ona inananlar sadece yüreklerine güvenerek ve ‘Ya istiklal, ya ölüm’ anlayışıyla hareket ederek kazandılar. Dünyanın güçlü ordularına karşı bağımsızlığını kazanan Türk ulusunun tarihinde çok anlamlı günler vardır. Ama 19 Mayıs 1919 tarihi en değerlisidir. Bugünde aklımıza sadece top, silah, savaş gemileri, uçaklar, tanklar gelmez. 19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır. Türk ulusunun sesinin yükseldiği gündür” dedi.

Gençlik gelecektir

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü kendilerine örnek aldıklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize yönelik sosyal projeler geliştiriyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı, Şehir Tiyatrosu, Manisa Büyükşehir Belediyespor, çeşitli hobi kursları ve sosyal alanlarla gençlerimizi sanata, spora ve sosyal alanlara yönlendiriyoruz. Okuyan, düşünen, sorgulayan ve eleştiren gençlik için onlara büyükler olarak yol gösterici olmalıyız. Gençlik gelecektir. Biz de geleceğimize sahip çıkmak için üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

Gençlere anlamlı hediye

19 Mayıs kutlamaları kapsamında Manisa’ya Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu projesini kazandırmanın da mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Manisa’mızın spor tesisi eksikliğiyle ilgili göreve geldiğimiz ilk günden beri çalışma yapıyoruz. Kentimize kazandırdığımız dev spor tesislerinin ardından bir spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan tesis eksikliği olduğunu gördük. Bununla ilgili hızla çalışma başlattık. Hedefimiz, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlarda kulvarlara sahip bir yüzme havuzunu Manisa’ya kazandırmaktı. Geldiğimiz noktada bu güzel eseri, böylesi anlamlı bir günde ilimize kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşerilerimize ve gençlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu