04.09.2015 09:30

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören hastalar için Karagöz ve Hacivat adlı oyununu sahneledi. Rehabilitasyon amaçlı gerçekleştirilen oyunla tedavi gören hastalar keyifli zaman geçirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu anlamlı bir etkinliğe imza attı. Geçtiğimiz günlerde otizmli bireyleri özel gösteriler ile sevindiren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu kez de Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören hastalar için sahne aldı. Hastaların ilgiyle izlediği oyunda keyifli anlar yaşandı.

Periyodik olarak devam edecek

Gerçekleştirilen etkinliği periyodik olarak devam ettirmek istediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, ”Şehir Tiyatromuzun altı yıldır devam ettirdiği “Karagöz ve Hacivat Yollarda” adlı projemizle salonumuzda ve ilçe merkezlerimizde sergilediğimiz oyunlarımızı, izleme imkânı bulamayan ilköğretim çağındaki çocuklarımıza geçtiğimiz yıllarda köy köy dolaşarak ulaştırdık. Bu yıl projemizin kapsamını genişlettik. Ağustos ayı içerisinde engelli bireyler ve aileleriyle buluşan tiyatromuz, Eylül ayında ilk olarak Ruh ve Sinir ve Hastalıkları Hastanesi’ndeki bireylerle buluştu. Başhekimimiz Ahmet Ayar ile birlikte organize ettiğimiz etkinliğimiz, 2016 yılı içerisinde de periyodik olarak devam edecek. Hastalarımızın tedavisinde ve gündelik hayata katılımında ufak da olsa bir katkımızın bulunması bizleri mutlu ediyor” dedi.

Manisa’da Sanat Her Yerde

Manisa’nın il genelinde vatandaşlara oyunlarıyla ulaştıklarını da vurgulayan Şengöz,” Tiyatromuz “Sanat Engel Tanımaz” diyerek 15 Eylül’de Kula ilçemizde Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 05 Ekim’de Yunus Emre ilçemizde Kanat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 06 Ekim Turgutlu Hızlı Gelişim Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gösterilerine devam edecek. Ayrıca Şehir Tiyatromuz yine “Sanat Her yerde” sloganıyla milletimizin efendisi olan köylülerimizle Köprübaşı ilçemiz Kıranşeyh Mahallemizde etkinliklerine başlıyor. Bizlere bu çalışmalarımızda sonsuz destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz” diye konuştu.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu