10.10.2015 16:16

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Orfeo’nun Maceraları’ adlı tiyatro oyununu Manisalı çocuklarla buluşturdu. Çocukların kitaplarını çalıp bilgili ve zeki olmalarına engel olan telefon ve tabletlere savaş açan Orfeo’nun maceralarının anlatıldığı oyun küçük izleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Manisalı çocuklara keyifli bir hafta sonu geçirtmek amacıyla, ‘Orfeo’nun Maceraları’ adlı çocuk oyununu sahneledi. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Mezunu Sabri Sür’ün yazdığı, Şehir Tiyatrosu oyuncularından Kaan Şensoy’un yönettiği oyunda, çocukların kitaplarını çalıp kendileriyle oynamalarını sağlayarak, bilgili ve zeki olmalarını engelleyen telefon ve tabletlere, kitap dostu Orfeo’nun, yanına kitapların koruyucusu Prenses Kıvırcık ve Pinokyo’yu da alarak savaş açması eğlenceli bir dille anlatılıyor. Oyun minik izleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Oyunun müziklerinin düzenlenmesine Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, dans sahnelerine ise Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi Bale ve Dans Eğitmeni Betül Şeker destek oldu.

Çocuklara Eğitici ve Öğretici Bir Oyun

Minik tiyatro severlere eğlenceli olmasının yanı sıra kitap okumalarını destekleyen eğitici ve öğretici bir oyun hazırlandığını belirten Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, çocukların kitap okumalarını destekleyecek ve teşvik edecek oyuna minik izleyicilerin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı büyük memnuniyet içerisinde olduklarını dile getirdi.

Orfeo’nun Maceraları Her Cumartesi Şehir Tiyatrosunda

İçerisinde birçok yerli ve yabancı kahramanın bulunduğu oyuna küçük izleyicileri davet eden Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları tiyatro sanatı ile tanıştırmaya devam ettiğini belirterek, çocuk oyununun her Cumartesi saat 14.00’te şehir tiyatrosunda ücretsiz sahne alacağını dile getirdi.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu