16.10.2015 15:41

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü kapılarını tiyatroya gönül veren yeni sanatçılar için açtı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümü, düzenlediği seçmelerle tiyatroya ilgisi olan 15 yaş üzeri genç yetenekleri keşfederek tiyatroya kazandırıyor.

2010’dan bu yana 100’den fazla mezun veren Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümü, tiyatroya gönül vermiş gençlere kucak açtı. Manisa Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz ve Şehir Tiyatrosu oyuncusu Eğitmen Kaan Şensoy gözetiminde düzenlenen seçmelere katılan yeni yetenekler, sanatseverlikten oyunculuğa adım atma yolunda, yeteneklerini değerlendirme fırsatı yakalıyorlar. Seçmelerde başarı gösteren genç yetenekler, alacakları eğitimin ardından yılsonunda sahnelenecek oyunda seyirciyle buluşacaklar.

Tiyatro Sanatı Adına Umutluyuz

Şehir Tiyatrosu’nun halkı sanata teşvik yolunda büyük adımlar attığını belirten Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Gençlerimizin tiyatroya olan ilgi ve isteğini, düzenlediğimiz seçmeler sayesinde yakından görme fırsatı bulduk. Şehir Tiyatrosu olarak bir nebze de olsa yeni yetenekleri keşfetmek bizleri gururlandırıyor. Umarım tiyatro sanatına istekli gençlerimizin sayısı artarak devam eder” dedi.

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu