02.03.2016 12:17

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 Mart ayında 200 kişiyle yola çıkan Atatürk Gençlik Merkezi, aradan geçen süreçte verdiği kaliteli eğitimlerle başarısını kanıtlayarak bugün itibariyle 2 bin 233 kişiye eğitim vermeye devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılı Mart ayında açılan Atatürk Gençlik Merkezi, öğrencilerinin ve kursiyerlerinin aldığı başarılarla vatandaşların takdirini toplamayı sürdürüyor. Atatürk Gençlik Merkezi kursları bünyesinde bulunan Yunusemre MABEM (AGEM) birimi 2016 yılı itibariyle 588 öğrenciye ders veriyor. Manisa’da TEOG sınavlarında iki öğrencisini Türkiye birincisi yapan tek Büyükşehir Belediyesi eğitim kurumu olan Yunusemre MABEM kursları, 2016-2017 yılı eğitim öğretim dönemi için kayıt almaya devam ediyor. Derslerin devam ettiği merkezde, 13 Mart’ta yapılacak olan YGS sınavı için seri deneme sınavları sürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında(MASMEK), MEB ve Halk eğitim onaylı sertifika kursları, Bilgisayar kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, NET-SİS, İngilizce Kursu, Kore Dili Kursu, İşaret Dili, Tercümanlık Eğitimi, Diksiyon Kursu, Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu, Hızlı Klavye Kullanımı eğitimleri veriliyor. Merkez içerisinde yer alan yine Kurs Planlama Birimi tarafından verilen Gitar, Bağlama, Keman, Ud, Ney, Piyano gibi enstrüman kursları ve sağlıklı yaşam için Step, Aerobik, Pilates, Zumba branşlarıyla yediden yetmişe her kesimin yararlanabileceği eğitimleriyle halkın yoğun ilgisini çekiyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarını bünyesinde bulunduran merkezde, 16 eğitmeniyle profesyonel ve halka açık stüdyosuyla birlikte Türk Müziği, Batı Müziği, Temel Müzik, Dans, Tiyatro dersleri vermeyi sürdürüyor. Ayrıca konservatuarda Çocuk Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu ve bu yıl kurulan Modern Dans Gruplarıyla Manisa’nın merkezi ve ilçelerinde gösterilerine devam ediyor. Atatürk Gençlik Merkezi, Büyükşehir Belediyesi Genç Halk Oyunları grubu ve 9-13 yaş Magnesia Kıvılcımları Grubuna da ev sahipliği yapıyor.

‘Yüzde 95 Başarı Oranı’

2013 yılından itibaren günümüze kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran AGM Müdürü Duygu Özkal Karataş, “MASMEK kurslarımız, ahşap, iğne oyası, seramik, yağlı boya ve temel resim başta olmak üzere 38 branşta 6 eğitmenle hizmet veriyoruz. Gençlik merkezimiz haftada 1358 kursiyere eğitim alıyor. Ayrıca Yunusemre MABEM(AGEM) kurslarına kayıtlı 588 öğrencimizi de TEOG, YGS ve LYS sınavlarına 25 öğretmenle birlikte rehberlik hizmeti eşliğinde hazırlıyoruz. 2013 yılında açıldığımızda kurslardaki başarı oranımız yüzde 75 iken bugün itibariyle %95’e çıkararak yüzde 20’lik bir başarı artışı sağladık” diye konuştu.

‘Sağlıklı Yaşamdan Halk Oyunlarına Her Şey Var’

Sağlıklı yaşam için kurslar da düzenlediklerini belirten Karataş, “Pilates, aerobik ve step alanlarında da faaliyet gösteren bir sağlıklı yaşam alanımız bulunuyor. Vatandaşlarımıza spor bilincini kazandırarak sağlıklı yaşam sürdürmelerini sağlıyoruz. Bununla birlikte 120 kişilik dans salonumuzda Zeybek, (Harmandalı, Kerimoğlu, Çökertme) Karşılama, Hora (Beylerbeyi, Arzu ile Kamber- Sülüman Aga) gibi çeşitli yörelerden halk oyunları kurslarıda veriyoruz” dedi.

‘Dezavantajlı Gruplara Projeler Üretiliyor’

Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın 1 yıl içerisinde 263 öğrencinin eğitim aldığını vurgulayan Karataş, “ Sosyal belediyecilik adına ZİÇEV, Huzurevi, ilçe hapishaneleri, Çocuk Esirgeme Kurumu ve dezavantajlı gruplar için bugüne kadar birçok proje gerçekleştirildi. Ayrıca sanatsal ve kültürel faaliyetler adına Manisa halkına ileriki tarihlerde daha fazla katkının sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TEOG sınavından iki Türkiye birincisi çıkaran kurum olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çalışanlar, öğretmenler ve kursiyer öğrenciler adına teşekkür ediyoruz” diye sözlerini noktaladı.

HABERİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ>>>>

Previous Next
Diğer Haberler
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2017 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu