27.05.2016 16:30

MANİSA Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenen Tiyatro Festivali, Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Festivalin kazananı Kâğıthane Lisesi oyuncularının sahneledikleri ‘Ne Dersin Azizim’ isimli oyun oldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde düzenlediği etkinliklerle vatandaşları kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.si düzenlenen ve 9-27 Mayıs tarihleri arasında perdelerini açan Manisa Tiyatro Festivali, Şehir Tiyatrosu’nda gerçekleşen ödül töreniyle tamamlandı. Törene Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, Şehir Tiyatrosu oyuncuları, yarışmaya katılan oyuncular ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kazanan oyunların açıklanmasının öncesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Dans Topluluğu, dans gösterisi gerçekleştirdi.

Törende En iyi Erkek, Kadın Oyuncu, Jüri Özel Ödülü, Umut Vadeden Erkek, Kadın Oyuncu ve En İyi Yönetmen dallarında ödüller dağıtıldı. Seçici jüri tarafından en iyi oyun İstanbul Kağıthane Lisesi oyuncularının sahneledikleri ‘Ne Dersin Azizim’ isimli oyun oldu. Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün katkılarıyla 8. Kez Tiyatro Festivali’ni düzenledik. Bizlere bu desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Ayrıca ilçelerden ve şehir dışından katılan değerli oyunculara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘Tiyatro Hep Bir Şeyler Katıyor’

En İyi Erkek Oyuncu ve En iyi Oyun ödüllerini ‘Ne Dersin Azizim’ isimli oyunla kazanan Alper Tunga Koç, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bizlere böyle bir fırsat vermesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bugün biz kazandık ama diğer arkadaşlarımıza tavsiyem, Tiyatro oynamayı ve izlemeyi hiç bırakmasınlar. Çünkü tiyatro bizlere hep bir şeyler katıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Previous Next
Diğer Haberler
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu