Merhaba!
Ben sürekli geliştirilmekte olan Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapay asistanıyım.
Size her zaman doğru bilgiyi veremeyebilirim ama yine de elimden geleni yapacağım 🙂
Size nasıl yardımcı olabilirim?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz otomatik olarak toplanır.
Bu bilgi, güvenlik önlemlerimizi artırmak, hizmet kalitemizi iyileştirmek ve yasal gerekliliklerimizi yerine getirmek için kullanılmaktadır.
IP adresiniz, kimliğinizi doğrudan belirlemek amacıyla değil, güvenliğimizi sağlamak, dolandırıcılığı önlemek ve teknik sorunları gidermek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.
Sohbete başladığınız an bu yükümlülüğü kabul etmiş sayılırsınız.
HABERLER
Manisa’daki 600 Bin Yapının Denetlenmesi İçin Çalışmalar Sürüyor
14.03.2023 20:28

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile imzaladığı işbirliği protokolünün detayları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Manisa’nın 17 ilçesindeki 600 bin bağımsız birimden oluşan yapının depreme dayanıklılık testlerinin yapılacağını belirten Başkan Ergün, başvuruların nasıl ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili detayların da yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

 

Tüm Türkiye’yi derin yasa boğan depremlerin ardından yaraları sarmak için devletin tüm kurumlarının canla başla çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz, 17 ilçe belediyemiz ve Manisa’mızın tüm kurumları da bu çalışmalara destek oluyor. İnşallah el birliğiyle bu acı günleri de atlatacağız. Bu bağlamda sizlerle Manisa Celal Bayar Üniversitemizle imzaladığımız işbirliği protokolünün detaylarını paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz hafta Sayın Rektörümüz Ahmet Ataç ile bir araya gelerek, Türkiye’de bir ilk olacak, 17 ilçemizdeki 600 bin bağımsız birimden oluşan yapının depreme dayanıklılık testlerini yapma noktasında protokol imzaladık” dedi.

Teknik Personellere Eğitim Veriliyor

Yapılacak denetimlerle ilgili teknik personellere eğitimler verildiğini belirten Başkan Ergün, “Şehrimizdeki mevcut binaların zemin yapısı, zemin dayanımı, bina yapım yılı, kolon kiriş sistemi, projelerin belediyelerimizde bulunan projeleriyle uyumlu olup olmadığı, yerinde yapılacak incelemeler ile donatı durumunun projedeki durumuyla örtüşüp örtüşmediği gibi konularda denetimleri üniversitemiz gerçekleştirecek. Üniversitemize çalışmalarıyla ilgili gerekli finansman desteğini Büyükşehir Belediyemiz sağlayacak. Bu denetimler yapılırken, vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini de vurgulamak istiyorum. Dün itibariyle de deprem dayanıklılık testini yapacak teknik personellerin eğitimlerine de başladık. İnşallah kısa süre içerisinde saha çalışmalarına da start vereceğiz. Başvuruların nasıl ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili detayları da yakın zamanda vatandaşlarımızla paylaşacağız. Karot uygulaması değil bu. Bunu da belirtmek istiyorum. Binanın durumuyla ilgili insanlarımızın faydalanacağı bir belge olacak. İsteyenler performans analizi için karot uygulaması yaptırabilecek. Biz sadece belgeleriyle binaların durumlarının ne olduğunu beyan etmiş olacağız” diye konuştu.

Previous Next
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu