HABERLER
Başkan Ergün Sel Felaketinde Yaşamını Yitirenleri Andı
20.03.2023 20:09

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketi sonucu yaşamını yitirenleri rahmetle anarken, sel felaketinden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı 2. oturumu öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Sözlerime başlamadan önce geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa ve Adıyaman illerimizde meydana gelen sel felaketi sonucu yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, afetten etkilenen kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Rabbim, her türlü afetten ülkemizi korusun” dedi.

Ramazan Ayını ve Nevruzu Kutladı

21 Mart günü kutlanacak olan nevruzun hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Ergün, “Nevruz’un, binlerce yıldır devam eden birliğimizin ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyor, tüm hemşerilerimin Nevruz Bayramı’nı tebrik ediyorum. 22 Mart’ta Dünya Su Günü’nü kutlayacağız. MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde su kaynaklarımızın korunması, kayıp-kaçağın önlenmesi, verimli su kaynakları için çok sayıda proje ve hizmet üretiyoruz. Tek bir kurum değil de topyekun suyumuzu korumamız gerektiğine inanıyorum. Bu vesileyle evlatlarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için bir kez daha tüm hemşerilerimi gereksiz su kullanımından kaçınmaya ve içme suyumuzu tasarruflu kullanmaya davet ediyorum. 3 gün sonra Allah nasip ederse mübarek Ramazan ayına kavuşmuş olacağız. Ben bir kez daha Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum. Tutacağımız oruçları Allah kabul etsin” diye konuştu.

Previous Next
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu