HABERLER
Büyükşehir ve MASKİ Caddelere Prestij Katıyor
17.04.2023 19:03

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelindeki prestij cadde düzenlemelerinin devam ettiğini belirtirken, yeni düzenlemeler hakkında da bilgi verdi. Şehzadeler ilçesi Atatürk Bulvarı, Çarşı Bulvarı, PTT Çevresi; Yunusemre ilçesi Cemal Ergün Caddesi, Akhisar ilçesi Ring Yolu (631 Sokak), Alaşehir ilçesi İsmetpaşa ve Sümer Oral Caddelerinin prestij cadde olarak düzenleneceğini söyleyen Başkan Ergün, çalışma öncesinde MASKİ Genel Müdürlüğünün belirtilen caddelerde önemli bir altyapı çalışması yürüteceğini kaydetti.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı Nisan ayı 2. Birleşimi öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, “Şehzadeler ilçemiz Atatürk Bulvarı, Çarşı Bulvarı, PTT Çevresi; Yunusemre ilçemiz Cemal Ergün Caddesi ve Akhisar ilçesi Ring Yolu (631 Sokak) prestij cadde düzenlemesi yapım işinin ihale hazırlıklarını tamamladık. Bunun da 12 Mayıs’a ihale tarihini aldık. Tabi çalışma öncesinde MASKİ tarafından bu caddelerin tamamının altyapısı da yapılacak. Hayırlı olsun” dedi.

Alaşehir’de 2 Cadde Yenilenecek

Alaşehir ilçesinde İsmetpaşa ve Sümer Oral Caddelerini prestij cadde olarak düzenleyeceklerini belirten Başkan Ergün, “Bu bölgenin de ihale tarihi 12 Mayıs olarak belirlendi. Üstyapıdan önce yapacağımız içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatları için MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışma yapılacak. Bu iki caddemizin bağlantılı olduğu sokak ve caddelerde de altyapı çalışması için planlamalarımızı yaptık. Toplamda 1.340 metre içme suyu, 1.474 metre kanalizasyon, 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşenecek. Hayırlı olsun” dedi.

Hayırlı Olsun

Başkan Ergün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün altyapı çalışmalarını yaptığı Demirci ilçemiz Menderes Bulvarı prestij cadde düzenlemesi ile Demirci ve Selendi ilçe merkezinde muhtelif cadde ve sokaklarda parke düzenlemesi yapım işinin de ihale hazırlıkları tamamlandı. Bunu da belirtmek istiyorum. 17 ilçemizde altyapısıyla üst yapısıyla çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bu yatırım ve hizmetlerimizin şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Previous Next
Sonraki Önceki
Manisa Büyükşehir Belediyesi © 2021 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu